Kinijos nacionaliniai bendravimo ypatumai


Įvadas. Kinijos istorija ir kultūra. “Konfucianizmas”. Bendravimas su kinais. Kinijos verslo kultūra. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.


Kinija – kontrastų šalis. Vis dar ilgus metus veikiama komunistinio režimo, Kinijos ekonomika sparčiai auga. Šios pažangos pavyzdžiai – tokie megapoliai kaip Honkongas ir Šanchajus, taip pat juos sparčiai besivejantis Pekinas.

Ši nuostabi šalis turi kuo nustebinti smalsius turistus. Kinija pasižymi ypatingu, tik rytams būdingu gyvenimo būdu ir pasaulio suvokimu. Kinijos kultūra visiškai kitokia nei mums įprasta. Šalies tūkstanmetę istoriją ir tradicijų kaitą iliustruoja daugybė senovės paminklų ir istorinių vietų. Visgi labiausiai žavi tradicijų ir modernumo, seno ir naujo darna.

Šalis nuolat buvo puldinėjama atėjūnų. Tačiau kinai buvo labai tvirta tauta, todėl svetimšaliai būdavo priversti priimti kinų kultūrą. Visa apimanti Kinijos filosofija apibūdinama vienu žodžiu – Dao – tai kelias, kuriuo reikia eiti. Kinams kultūra buvo dvasinė būtinybė. Karinė tarnyba nebuvo taip vertinama kaip pilietinė. Imperatoriai nesikaudavo mūšiuose. Pirmasis imperatorius, panoręs kariauti ir dalyvauti mūšiuose, buvo Udi. Ši istorija baigėsi komunizmu.

Taigi, Kinų kultūra – yaptinga ir stulbinanti, kurios tradicijos susiformavo archainėje senovėje, bet daugelyje visuomenės sluoksnių išlikę iki šių dienų. Svarbesni pokyčiai prasidėjo XX a., kai Kinijos kultūrai buvo jau keli tūkstančiai metų. Na, o Europa apie Kiniją sužinojo tik XVI a.Europos šalių mąstytojai idealizavo kinų moralę – kaip kasdieninio gyvenimo pagrindą. Buvo manoma, jog tai – tobula valstybė. XIX a. Europos valdovai įkvėpimo ėmėsi iš Kinijos imperatorių minčių [šalt.3].

Konfucianizmas – visuomeninio gyvenimo nuostatos. Šį terminą sugalvojo europiečiai ( nuo Konfucijaus, gyvenusio 551 – 479 m. pr. Kr., vardo). Konfucianizmo sudėtinė dalis yra Permainų knyga, kurios pagrindinė nuostata – pasaulis sukasi ratu, nuolat grįždamas į pradinę padėtį.

  • Microsoft Word 364 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1586 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vilija
  • Kinijos nacionaliniai bendravimo ypatumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Kinijos nacionaliniai bendravimo ypatumai. (2016 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-nacionaliniai-bendravimo-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 12:29
×