Kinijos švietimo sistema


Įvadas. Ikimokyklinio ugdymo organizavimo ypatumai Kinijos šalyje teorinė analizė. Kinijos charakteristika. Vėliavos ir herbo reikšmė. Gyventojų skaičius, šalies kalbos. Kinijos tikėjimas. Maistas. Kinijos kultūrini pasiekimai. Kraštovaizdis. Žymiausios vietos. Kinijos švietimo sistema. Kinijos ikimokyklinio ugdymo organizavimo ypatumai. Išvados. Literatūros sąrašas.


Kinijos švietimo sistemos reformos buvo tęsiamos nuo devintojo dešimtmečio pradžios. Kokybiškas švietimo sistemos skatinimas yra kaip pagrindinė vertybė, vyriausybė reguliariai koreguoja ir tobulina švietimą, kad sistema taptų suderinama su šalies socialinę ir ekonominę plėtrą, taip pat naujus švietimo poreikiai ir tendencijos. (OECD 2016)

Darbo tikslas – supažindint su ikimokyklinio ugdymo organizavimo ypatumais Kinojoje.

Pristatyti Kinijos charakteristiką (vėliavos ir cherbo reikšmę, gyentojų skaičių, religija, vertybes, žymiausias vietas, labiausiai žinomus gamtos objektus)

Kinijos Liaudies Respublika – tai yra Rytų Azijos šalis, kurią sudaro: 26 provincijos, 5 autonominiai regionai, 4 išskirtieji miestai ir 2 specialieji administraciniai regionai. Valstybė turi bendrą sieną net su 14 kaimyninių šalių, tarp kurių Rusija, Mongolija, Šiaurės Korėja, Pietų Korėja, Indija, Vietnamas ir kitos. Šalis turi priėjimą prie Geltonosios jūros, Pietų ir Rytų Kinijos jūrų, o taip pat nepakartojamą kraštovaizdį: Himalajų kalnų masyvą Vakaruose, Huanghe ir Jangdzės upes, lygumas šalies Rytuose. Kinija yra žinoma kaip ketvirta pasaulyje pagal plotą ir pirma pasaulyje pagal gyventojų skaičių šalis, turinti pakankamai gerai išvystytą ekonomiką, tačiau dar nepraradusi senųjų savo tradicijų ir papročių. Vienos žymiausių kultūrinių vietų: Šaolino vienuolynas (vienas garsiausių vienuolynų pasaulyje, pastatytas IVa., kuriame galime stebėti masines kovos menų treniruotes) , Baltosios gyvatės pagoda (joje laikomi su Kinija susiję meno dirbiniai, siekiantys X a.), Terakotinė kariauna (virš trijų tūkstančių skulptūrų, įtrauktų į UNESCO pasaulio kultūros paveldą. Skulptūrų amžius – apie 2000m., nėra nė vienos pasikartojančios), Uždraustasis miestas (miestas, kuriame gyveno tik imperatoriai, prašmatnus 7,2 kvadratinių km. Ploto rūmų ansamblis), Didžioji Kinijos Siena (didžiausias rankų darbo statinys, dar iki šiol nežinomas tikslus jos ilgis), Xidi (miestelis, kuriame yra išlikę daug senosios Kinijos architektūros objektų) ir kiti.

Herbe pavaizduoti Tiananmeno vartai raudoname skritulyje. Virš vartų yra penkios žvaigždės, kurios taip vaizduojamos ir šalies vėliavoje.

Šiuolaikinė Kinijos švietimo sistema susideda iš trijų dalių: ikimokyklinio ugdymo, pagrindinio ugdymo ir aukštojo mokslo. Švietimo sistemą reguliuoja švietimo ministerija. Visi piliečiai mokyklą privalo lankyti ne mažiau kaip devynerius metus (šešerių metų pradinio ugdymo ir trejų metų vidurinio ugdymo programa). O prieš tai gali lankyti darželį maždaug nuo vienerių iki šešių metų.

  • Microsoft Word 199 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2281 žodžiai)
  • Kolegija
  • Giedrė
  • Kinijos švietimo sistema
    10 - 3 balsai (-ų)
Kinijos švietimo sistema. (2017 m. Gruodžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-svietimo-sistema.html Peržiūrėta 2019 m. Sausio 18 d. 00:58
×