Kinijos transporto sistema


Įvadas. Vandens transportas. Oro transportas. Geležinkelių transportas. Kelių transportas. Transportas Kinijos sostinėje – Pekine. Išvados. Paveikslėlių sąrašas. Literatūros sąrašas. Paveikslėlis 1 Pekino oro uostas. Paveikslėlis 2 Guangžou Baiyun tarptautinis oro uostas. Paveikslėlis 3 Greitųjų geležinkelių linijos. Paveikslėlis 4 Maglev traukiniai. Paveikslėlis 5 Metro stotis. Paveikslėlis 6 Metro. Paveikslėlis 7 Kinijos keliai.


Kinija – neprilygstamo grožio ir didelės išminties šalis. Didžiausia pasaulyje pagal gyventojų skaičių ir ketvirtą pagal dydį. Tai valstybė rytų Azijoje, besiribojanti su Afganistanu, Butanu, Mianmaru, Indija, Kazachstanu, Š. Korėja, Pakistanu, Rusija, Tadžikistanu ir Vietnamu. Tai šalis su viena iš labiausiai išsivysčiusia transporto sistema visame pasaulyje. Palaiko diplomatinius bei prekybinius ryšius su dauguma pasaulio valstybių. Viena pagrindinių Kinijos ekonomikos augimo priežasčių, tai vidinė paklausa bei eksportas. Kad ir toliau operatyviai būtų vykdomas eksportas, Kinijos valdžia kreipia didelį dėmesį į infrastruktūrą - investuoja į kelius, geležinkelius, uostus, telekomunikacijas. Pagrindinės Kinijos eksporto prekės, tai drabužiai, automatinės mašinos, elektronikos prekės, tekstilės gaminiai, avalynė, baldai, plastikas. Pagrindiniai eksporto partneriai: JAV, hong kongas ir ES. Daugiausia importuojama yra elektronikos prietaisų dalis, neapdirbtą naftą, anglis, automatines mašinas ir jų dalis, chemikalus. Svarbiausios šalys iš kurių importuojama, tai Japonija, Taivanis, ES ir JAV.

Mūsų darbo tikslas yra papasakoti apie Kinijos transporto sistemą, kokią naudą ji teikia šaliai bei jos gyventojams.

Vandens transportas yra pagrindinė transporto priemonė laivų uoste arba uosto transporto bazinės stoties vandenyse, įskaitant vandenynų, upių ir ežerų veiklos spektrą. Vanduo vis dar yra vienas iš daugelių transporto rūšių kuris yra labai svarbus šaliai , kuri turi prieinamumą prie vandens. Jūrų transportas yra labiau tinkamas importui ir eksportui, bet naudojimas yra ir turistų kelionėm, pervežimams ir t.t. Vandens transporto techniniai ir ekonominiai charakteristikos bruožai yra labai platūs: didelis krovumas, maža tarša gamtai , plati transporto geografija, mažos investicijos, bet mažai lankstumo, lėtai pervežami kroviniai, transportavimą įtakoja gamtos sąlygos.

Vandens kelių transportas Kinijoje turi ilgą istoriją. Nuo akmens amžiau iki šių dienų, nuo paprastotos kanojos ir valties iki didžiausių tūkstančius tonų pervežančių laivų, nuo mažų kaimo uostelių sudarančių kelias valtis iki didžiausių pasaulyje vandens uostų. Kinų vandenų transportas sparčiai vystėsi, ypač per pastaruosius 30 metų, vandenų keleivinio ir krovininio eismo išaugo daugiau nei 16 kartų lyginant su praėjusių amžiumi. Dabartinės Kinijos prekybiniai laivai išplaukė į daugiau nei 400 uostų iš daugiau kaip 100 šalių ir regionų visame pasaulyje. Per ilgą istorinį laikotarpį, Kinija vandenų transporte iš ekonominės ir kultūrinės plėtros pusės vaidina vieną iš svarbiausių vaidmenų pasaulyje.

Pakrantės transportas. Viena iš rūšių yra laivo naudojimas netoli žemyno vandenų transporto keleiviams, kroviniams ir bendrojo naudojimo mažų laivų pakrantėse.

Jūrų transportas. Laivo naudojimas per vandenyną į tolimą reisą, daugiausia remiasi didelės apimties kroviniams bei dideliems laivams.

Vidaus vandens kelių transportas. Laivo naudojimas upių , ežerų, upelių ir kitų vandens kelių transporto būdas , pagrindinis naudojimas vidutinių ir mažų laivų.

Kadangi Kinija vysto savo technologijas kiekvieną dieną ir stengiasi plėsti savo rinką visame pasaulyje, oro uostai yra viena iš svarbiausių dalių, reikalingų susisiekimui. Šiuo metu Kinija sparčiai besiplečianti valstybė, kuri transporto srityje turi apie 190 oro uostų, aerodromų. 2012 metais Kinijos oro uostų keleivių bei krovinių pervežimai labai sparčiai išaugo. Atitinkamai 679.772 milijonų keleivių bei 11.943 milijonų tonų krovinių.

Žemiau pateikiami patys didžiausi Kinijos oro uostai, kurie vysto sparčią tarptautinę veiklą bei užima aukštas vietas, pasaulio didžiausių ir daugiausiai klientų turinčių, oro uostų sąrašuose.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 474 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (3432 žodžiai)
  • Gabrielė
  • Kinijos transporto sistema
    10 - 5 balsai (-ų)
Kinijos transporto sistema. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinijos-transporto-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:18
×