Kino egzamino klausimai su atsakymais


Kino egzamino klausimai kas yra sinopsis. Ką ir kodėl filmavimo aikštelėje daro „ Script Girl “ profesijos atstovės ? Kodėl teatro legenda Sara Bernar liko nepatenkinta savo pirmu pasirodymu kino filme. Kuo skiriasi aktorių savybės teatre ir kine. Kuo skiriasi aktorių funkcijos teatre ir kine. Anglų kino režisieriaus Alfredo Hitchcocko filmai ir jų ,, aktoriai “. Kas yra ,, negatyvi vaidyba “? Kokie yra kino aktorių tipai. Kodėl kino aktorių tipologijoje NEAKTORIAI užima aukščiausią vietą. Kas yra tipažas. Kine vaidinančiam aktoriui svarbiausia yra. Kas kine nuo senų laikų vadinamas „ daiktu tarp daiktų “? Kas yra saspensas angl. suspence. Antoniionio , aktorius kine labiausiai turi pasikliauti. Kas kino sintaksėje yra daiktavardžio , būdvardžio , veiksmažodžio atitikmuo. Kinematografinė frazė organizuojama iš ? Kas dar pirmaisiais XX. metais suformulavo svarbiausią kino sintaksės taisyklę ? Kaip ji skamba ir ką reiškia ? Nuo kokio sudėtingo techninio komplekso priklauso kinematografinė frazė. Kino juostos sustabdymas projektoriuje būna ilgesnis ar trumpesnis , palyginus su analogišku procesu filmuojant. Kokiuose filmuose buvo naudojamas „ minkštas “ arba „ švelnus “ fokusavimas. Koks apšvietimas buvo būdingas klasikiniam itališkam neorealizmui ? Kas būdingas prancūzų ,, Naujosios bangos “ kūrėjų filmams. Ką filmuojant gali pakeisti filtrai. Prancūzų poetas Žanas Kokto kino kamerą buvo prilyginęs. Ką skelbia svarbiausias europinės meno filosofijos principas. Ar ekrano parametrai turi įtakos vaizdo kompozicijai ? Koks yra klasikinis kino juostos plotis ?

Jos vaidmenys kine pasirodė visiškai nenatūralūs, dirbtiniai, kino kamera išryškino ryškų grimą, teatrališkas intonacijas bei dirbtines pozas.

,,Hamleto dvikova“, ,,Toska“, ,,Dama su kamelijomis“.

Teatro aktoriui, norint perteikti personažo vidinę esmę, tenka naudotis ryškiu teatriniu grimu, personažą charakterizuojančiais gestais, išraiškinga mimika, raiškiu balsu ir kitomis grynai teatrinėmis išraiškomis.

Kine vaidinančiam aktoriui svarbiausia yra natūralumas (organiškumas).

Pagrindinė teatro aktorių funkcija – kuo maksimaliau išreikšti scenoje personažų mintis ir tarpusavio santykius. Visos pjesėje (ir spektaklyje) slypinčios idėjos išreiškiamos per personažus vaidinančius aktorius. Pagrindinis asmuo teatre visada yra aktorius.

Kine aktoriui ne visada tenka pagrindinis prasminis krūvis. Filme realų žmogų gali lengvai nustumti į antrą planą iškalbingi daiktai. Tokiais atvejais aktorius kine gali lengvai pavirsti ,,pozuotoju“ arba ,,daiktu tarp daiktų”.

Lygiai taip pat galima kinui pritaikyti leksemos (bet kokio objekto kadre), logemos (kadro kompozicijos), sintagmemos (scenų sujungimo) terminus.

Kas dar pirmaisiais XX a. metais suformulavo svarbiausią kino sintaksės taisyklę? Kaip ji skamba ir ką reiškia?

Pirmąją kino sintaksės taisyklę dar 1901 m. suformulavo Edwinas S. Porteris: „Mažiausias kino sintaksės vienetas yra kadras“.

Pagrindinis europinės estetikos ir meno filosofijos principas skelbia, kad tarp žmogaus ir meno kūrinio visuomet yra išorinė ir vidinė distancija.

Nors meno kūrinys dažniausiai vaizduoja realybę, jis neturi su ja tiesioginio kontakto.

Dailininkas gali laisvai pasirinkti paveikslo parametrus, tačiau kino režisierius visas kompozicijas turi planuoti standartinėje juostoje.

Kašetė – tai vaizdą kadre dalinai uždengianti plokštelė su specialiomis išpjovomis, kuri dedama kino kameroje prieš linzę, kad kadro kompozicijoje tam tikri plotai būtų uždengti.

Vienas pirmųjų filmus kašetavo dar Žoržas Meljesas.

Kašetuotų kadrų pagalba amerikiečių kino klasikas Deividas Grifitas pasiekdavo įspūdingų kompozicijų.

Triptiku scenos buvo filmuojamos taip, kad jas galima būtų trimis sinchroniškai dirbančiais kino projektoriais projektuoti į tris ekranus, išdėstytus vienas šalia kito.

Tai trigubai išplėtė kino kompoziciją, todėl buvo galima parodyti įspūdingas panoramas.

,,Kvadratas – vienintelė forma, leidžianti išgauti bet kokius stačiakampius, dalinai užmaskuojant pageidaujamą rėmelių dalį iš viršaus, apačios ar iš šonų.“

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (2073 žodžiai)
  • Kristina
  • Kino egzamino klausimai su atsakymais
    10 - 1 balsai (-ų)
Kino egzamino klausimai su atsakymais. (2015 m. Birželio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kino-egzamino-klausimai-su-atsakymais.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 26 d. 00:50
×
98 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo