Kintamosios trifazės srovės elektros tinklų sistemos


Žmonių sauga namų darbas nr. Trifazės srovės elektros tinklų sistemos tipai. Panašumai ir skirtumai. Pateikti apsauginio įžeminimo skaičiavimo eigą. Pasirenkama grunto varža. Įvertinamas klimatinis koeficientas , nes yra naudojami ir vertikalūs , ir horizontalūs įžemikliai. Įvertinamos vertikalių ir horizontalių įžemiklių varžos. Vertikalių įžemiklių varža naudojamas įgilintas. Horizontalių įžemiklių varža įžemiklius jungianti juosta. Randamos horizontalių ir vertikalių įžemiklių tikrosios varžos , pagal ekranizacijos koeficientą Vertikalių įžemiklių varža. Horizontalių įžemiklių varža. Apskaičiuojama bendra dirbtinių įžemiklių varža. Gaunama bendra įžemiklių varža. Bendra galia kW Įtampa Įjungiamų įrenginių su paleidimo srovės kartotinumu galia kW. Pasirenkama jungiklio srovė , pagal automatinių jungiklių parametrus. Įvertinama trumpojo jungimo geba su srovės kartotinumu. Įvertinama kitų įrenginių srovę. Nustatoma srovė , kuriai esant apsauga nesuveikia , bet turi suveikti įvykus trumpajam jungimui.


Išnagrinėti kintamosios trifazės srovės elektros tinklų sistemas. Aptarti elektros tinklų sistemų panašumus ir skirtumus, bei elektros įrenginių pasyviųjų dalių įžeminimo galimybes.

Pateikti apsauginio įžeminimo skaičiavimo eigą. Įžeminimo įrengimo perimetras ( projektuojamojo objekto) 80m.

Trifazės srovės elektros tinklų sistemos tipai: IT, TT, TN (TN-S, TN-C, TN-C-S).

IT sistemos visos maitinimo tinklų dalys yra izoliuotos nuo žemės bei visos įrenginių darbinės dalys ir laidžių korpusų dalys yra įžemintos atskirų įžeminimo įrenginių.

TT sistemos mažiausio tinklo taškas turi tiesioginį ir betarpišką ryšį su žeme. Šios sistemos visos darbinės dalys ir laidžių korpusų dalys turi tiesioginį ryšį su žeme.

TN sistemos mažiausio tinklo taškas turi tiesioginį ryšį su žeme. Šios sistemos vartotojų imtuvai, darbinės dalys ir laidžių korpusų dalys yra įžemintos.

TN-S tinklo sistemoje funkcijos yra atliekamos dviem atskirais laidais, kurie yra vienas nuo kito izoliuoti: N ir PE (apsauginiai laidininkai).

TN-C tinklo sistemoje apsauginio nulinio laidininko PE ir darbinio nulinio laidininko N funkcijos yra atliekamos vienu laidu, kuris yra vadinamas PEN laidininku.

TN-C-S tinklo sistemoje yra du atskiri izoliuoti laidininkai: darbinis nulinis laidininkas N ir apsauginis nulinis laidininkas PE. PE bei PEN laidininko funkcijos yra vykdomos vienu laidu.

TN ir TT sistemos turi panašumų, kadangi jų tinklo mažiausias taškas turi betarpišką ryšį su žeme. Skirtumas tarp TN-C(-S) ir TT sistemų tas, jog pastarojoje nėra pakartotinio nulinio laidininko įžeminimo išilgai magistralinės linijos, dėl ko ši sistema nėra saugi.

  • Microsoft Word 1159 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (976 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Kintamosios trifazės srovės elektros tinklų sistemos
    10 - 2 balsai (-ų)
Kintamosios trifazės srovės elektros tinklų sistemos. (2020 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/kintamosios-trifazes-sroves-elektros-tinklu-sistemos.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 01 d. 00:47
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo