Kinų kultūra ir didieji išradimai skaidrės


Kinijos isradimai viduramziais. Kinu didieji isradimai. Kinijos istorija ppt. Kinu kultura ir didieji isradimai istorija.

Kinų kultūra ir didieji išradimai. Geltonoji upė. Didžioji kinų siena. Valstiečių darbai statant sieną. Didžioji kinų siena pritraukia daug turistų. Štai jos nuotrauka. Šilkas ir porcelianas. Per sausuma einantis šilko kelias.

Apie milijonas valstiečių statė šią sieną. Tarp jų ir karo belaisviai. Tūkstančiai jų mirė nuo bado ir ligų . Vieni rinko akmenis ir karučiais gabeno ,kiti akmenis tašė ir juos mūrijo . Sienas statydavo dirbo negaudami uždarbio . Atsisakiusiems dirbti taikyta mirties bausmė .

Kinija su Vakarų pasauliu jungė per Azijos dykumas ir negyvenamus kaimus einantis Didysis šilko kelias. Pagrindinė juo gabenama prekė - vertingas šilko audinys. Didžiuoju šilko keliu buvo perduodamos idėjos, sklido religijos bei technikos naujovės. Šilko gamybą net 3000 metų kinai griežtai laikė paslaptyje. Iš rytų mainais į auksą, sidabrą, stiklą, medvilnę pirklių vilkstinės. Kinai porcelianą pradėjo naudoti XIII a., o Europą šis išradimas pasiekė XVIII a.

  • MS PowerPoint 1003 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (355 žodžiai)
  • Diana
  • Kinų kultūra ir didieji išradimai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Kinų kultūra ir didieji išradimai skaidrės. (2013 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinu-kultura-ir-didieji-isradimai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 19:18
×