Kinų kultūra


Senovės Kinijos civilizacija. Kinų raštas yra rytų Azijoje paplitusi rašto sistema. Senovės Kinijoje lotoso žiedas buvo laikomas tyrumo simboliu. Šilko kelias padėjo pagrindus Kinijos prekybai su Vakarais. Parakas. Kietą medžiagą, kuri sparčiai degdama sprogsta. Maždaug prieš 3000 metų, žmonės pastebėjo. Seniausia pasaulyje popieriaus. Kinai didžiuojasi seniausiu pasaulyje kalendoriumi. Kabančius tiltus išrado. Taip pat kinai atrado. Degtukus porcelianą. 1974 m. grupė ūkininkų Saanxi provincijoje aptiko labai senų indų šukių. Kinijos “Vieno vaiko” politiką galima kaltinti už tai. Apatiniais drabužiais Senovės Kinijoje buvo kelnės “ ku “ ir marškiniai. Apranga. Apatinę kūno dalį apjuosdavo audinio gabalu - tai viršutinis apjuosiamasis drabužis ”šan”. Ilgą laiką Kinijoje moterys, kaip ir vyrai. Ilgiausios Kinijos upės yra Jangdzė (6300 km) ir Geltonoji. Didysis Kinijos kanalas yra seniausias ir ilgiausias pasaulyje kanalas. Naujas ir sykiu senas miestas Džengdžou įsikūręs Kinijos švenčiausio kalno – Songšano kalno – rytiniame šlaite. Shaanxi provincija šiaurės vakarų Kinijoje. Religijos. 93 % išpažįsta budizmo, konfucianizmo ir daoizmo mišinį. Kinų žibintai atsirado.


Šilko kelias padėjo pagrindus Kinijos prekybai su Vakarais. Tada ėmė formuotis sausumos šilko kelio sistema. Šilko tėvyne yra laikoma Kinija. Konfucijus teigia, kad jo gamybos procesas buvo sukurtas dar 2640 metų prieš mūsų erą. Šilko atradėja yra laikoma viena kinų princesė. Nuo kitų šalių šilko gamybos paslaptis buvo slepiama, todėl turėjo didelę paklausą.

Maždaug prieš 3000 metų, žmonės pastebėjo, kad geležies įmagnetinta adata visada rodo į šiaurę. Matyt, pirmasis šiuolaikinio kompaso prototipas atsirado senovės Kinijoje. Tačiau šie duomenys nėra tikslūs. Pasak kai kurių duomenų, kompasas buvo išrastas gerokai vėliau. Tačiau taip pat kinų. Žinoma, senovės prietaisas buvo toli nuo šiuolaikiško kompaso. Bet jis tarnavo tinkamai pagal savo funkciją.

Degtukus, porcelianą, vėduoklę, karšto oro balioną, seismografą,rašalą. Kinijoje buvo labai išvystita liaudies medicina, gydytojai ligonius gydė vaistiniais augalais mineralais, akupunktūra. Stebėdama dangaus kūmus mokslininkai sudarė kalendorių. Metai turėjo 12 mėnesių, o mėnesiai po 30 dienų.

Apatiniais drabužiais Senovės Kinijoje buvo kelnės “ ku “ ir marškiniai. Kelnes slėpdavo po ilgu drabužiu, nes jas buvo nepadoru demonstruoti. Beje, ”ku” ir buvo nepakankamai išvaizdžios: plačios, labai žemu žingsnio ilgiu, iš užpakalio kabančios maišu ir parištos virve.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 5813 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 22 puslapiai (848 žodžiai)
  • Austėja
  • Kinų kultūra
    10 - 5 balsai (-ų)
Kinų kultūra. (2016 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kinu-kultura.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 12:34
×