Kioto protokolas ir žalioji investavimo schema Lietuvoje


Kioto protokolas ir žalioji investavimo schema Lietuvoje. Įvadas. Kioto protokolas ir jo esmė. BĮ mechanizmas. ATL prekybos mechanizmas. ŠP mechanizmas. Kioto protokolas Lietuvoje. Žalioji investavimo schema (žis). Žis įgyvendinimas Lietuvoje. Išvados. Šiandieninė padėtis. Literatūros sąrašas.

2008 metais šiltnamio dujų emisijos Lietuvoje siekė 21,9 milijonus tonų CO2 ekvivalento per metus (nevertinama Žemės naudojimas, naudojimo pokyčiai ir miškininkystė, ŽNNPM). Prognozuojama, kad 2010–2012 m.  šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijos sudarys apie 35,5 mln. t kasmet. Iš viso – apie 150 mln. t per visą 2008–2012 metų laikotarpį. Įvertinus reikalingus rezervus, skaičiuojama, kad Lietuva dar turės 69 mln. t CO2 ekvivalento perteklių, kurio dalį galėtų perleisti šalims, kurioms trūksta NNV įsipareigojimams vykdyti.

Didžiausią įtaką CO2 prekyba padarytų žemiau išvardintų projektų ekonomiškumui: (pradedant nuo projektų, kurių ekonomiškumui CO2 prekyba padarytų didžiausią teigiamą įtaką):

ŽIS egzistavimas šalyje, parduodančioje NNV, visų pirma yra reikalavimas, keliamas šalių, perkančių NNV, nes šalys pirkėjos yra suinteresuotos, kad lėšos, sumokėtos už NNV, būtų panaudotos bendram šiltnamio dujų emisijų mažinimo pasaulyje tikslui. Taigi šalys, parengusios ŽIS, yra patraukliausios šalims, perkančioms NNV.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 50 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2572 žodžiai)
  • Universitetas
  • Andrius
  • Kioto protokolas ir žalioji investavimo schema Lietuvoje
    10 - 3 balsai (-ų)
Kioto protokolas ir žalioji investavimo schema Lietuvoje. (2012 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/kioto-protokolas-ir-zalioji-investavimo-schema-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 18:21
×