Kipro sala


Kipras. Vėliava. Kipro vėliava – baltas stačiakampis, kuriame yra pavaizduoti Kipro sala ir dvi alyvmedžio šakelės. Herbas. Kipro herbas – vienas iš Kipro valstybės simbolių. Geografinė padėtis. Kipro sala yra Viduržemio jūros rytuose. Kaimyninės šalys. Šiaurinėje dalyje yra Turkija, pietinėje Egiptas. Vakaruose yra Sirija, Rytuose nutolusi Graikija. Administracinis suskirstymas. Kipras suskirstytas į šešias apygardas. Klimatas. Kipras lepina orais. Pavasarį ir vasarą būna saulėta, karšta ir sausa. Reljefas. Kipras, nepaisant savo mažo dydžio yra labai įvairus reljefas. Naudingosios iškasenos. Kipras turi tiek metalinių ir nemetalinių (gamybinių) mineralinių išteklių. Vidaus vandenys. Larnaca druskos ežeras. Vasaros metu ežero nepamatysite. Gyventojai. Tautinė sudėtis graikai 77%, turkai 18%, kiti 5% Gyventojų tankumas 124,9 gyv. Kalbos. Šalyje yra dvi valstybinės kalbos – graikų. Sostinė. Nikosija – didžiausias. Urbanizacija. Miestų gyventojų 70,5 % nuo visų gyventojų. Religija. % gyventojų yra stačiatikiai, 18 % ? musulmonai (daugiausia sunitai), 4 % ? kitų religijų atstovai. Žymūs žmonės. Zenon of Kitium, fizikas. Turizmas. Nissi papludimys. Kolossi pilis. Larnakos druskos ežeras. Ekonomika. Valstybės biudžeto išlaidos. Išvados. Kipro sala yra 3 pagal dydi pasaulio sala. Šaltiniai.

Kipro herbas – vienas iš Kipro valstybės simbolių. 1960 – metai, kai Kipras tapo nepriklausomas nuo Jungtinės Karalystės. Baltas balandis su alyvmedžio šakele – dvigubas taikos simbolis. Auksinis laukas – simbolizuoja vario rūdos telkinius Kipre. Dažniausia rūdos forma – geltonas chalkopiritas.

Kipras suskirstytas į šešias apygardas, kurių pavadinimai sutampa su apskričių centrų pavadinimais: Famagustos apygarda − Famagusta Kirenijos apygarda − Kirenija Larnakos apygarda − Larnaka Limasolio apygarda − Limasolis Nikosijos apygarda − Nikosija Pafoso apygarda − Pafosas.

Kipras, nepaisant savo mažo dydžio yra labai įvairus reljefas. Būtent daugelyje šalies dalyse dominuoja lygumos, daugelyje vietų daugelis daubų ir kanjonų, į pietvakarius nuo salos kalnų Trodos. Jie susiformavo pakelti iš jūros dugno. Nors jos aukščiausias kalnas yra Olimpo kalnas, kuris siekia 1952 metrų virš jūros lygio.

Tautinė sudėtis: graikai 77%, turkai 18%, kiti 5% Gyventojų tankumas: 124,9 gyv./m² Gyventojų skaičius:1,17 mln.

Kipro sala yra 3 pagal dydi pasaulio sala. Kipras yra suskirstytas į 6 administracines dalis. Kipro sostinė yra didžiausias salos miestas. Kipro saloje yra daug žinomų žmonių. Kipro saloje galima aplankyti daug gražių vietų.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 4703 KB
  • 2015 m.
  • 23 puslapiai (667 žodžiai)
  • Eglė
  • Kipro sala
    10 - 6 balsai (-ų)
Kipro sala. (2015 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/kipro-sala.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:42
×