Kirchhofo dėsnių taikymas sudėtingoms grandinėms Nr. 1


Kirchhofo dėsnis mazgui. Kontroliniai klausimai Kokios elektros grandinės laikomos paprastomis , o kokios – sudėtingomis. Paaiškinti I Kirchhofo dėsnį. Paaiškinti II Kirchhofo dėsnį. Kaip sudaroma lygčių sistema sudėtingai grandinei Kirchhofo lygčių metodu. Kas tai yra elektros grandinė. Kokie yra sudėtingų elektros grandinių analizės metodai. Kaip praktiškai nustatoma šaltinio elektrovara. Kaip apskaičiuojama šaltinio vidinė varža. Kaip paaiškinti rezultatus , jei , išanalizavus sudėtingą elektros grandinę Kirchhofo lygčių metodu , šakos srovė gaunama neigiama. Kaip braižoma potencialų diagrama.


1. Nuolatinės įtampos šaltiniai: 34 V – 1 vnt. 5,1 V – 1 vnt.

Nustačiau varžyne dėstytojo nurodytas rezistorių varžų vertes ir jas surašiau į lentelę.

Įjungiau nuolatinės srovės automatą, voltmetru išmatavau šaltinių elektrovaras E1, E2 ir surašiau į lentelę.

Įjungiau jungiklį S1 (S2 neįjungtas), patikrintau matavimo prietaisų darbą. Į lentelę surašiau ampermetrų A1 ir A3 rodmenis (kontūras ABCDA).

Kontūrui ABCDA užrašiau lygtį pagal antrąjį Kirchhofo dėsnį ir apskaičiavau šaltinio E1 vidinę varžą Ri1.

Atjungiau jungiklį S1, įjungti S2, patikrinau prietaisų darbą. Į lentelę surašiau ampermetrų A2 ir A3 rodmenis (kontūras ADEFA).

Kontūrui ADEFA užrašiau lygtį pagal antrąjį Kirchhofo dėsnį ir apskaičiavau šaltinio E2 vidinę varžą Ri2.

Įjungiau jungiklį S1 (S2 įjungtas), patikrinau matavimo prietaisų darbą. Į lentelę surašiau ampermetrų rodmenis (kontūras ABCDEFA).

Remiantis eksperimento duomenimis patikrinau Kirchhofo dėsnius mazgui D ir kontūrams ABCDA, ADEFA, ABCDEFA. Užpildžiau lentelę.

ΣIR = I1 · (R1 + Ri1) – I2 · (R2 + Ri2)

Darbe išmokau tirti sudėtingąja elektros grandinę, sujungti prietaisus nuosekliai ir lygiagrečiai, bei patikrinau jų veikimą. Išmokau taikyti 1 ir 2 kirchhofo dėsnius realiose gyvenimiškose situacijose, paskaičiuoti šaltinio vidinę varžą ir pan.

  • Microsoft Word 34 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (731 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tadas
  • Kirchhofo dėsnių taikymas sudėtingoms grandinėms Nr. 1
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kirchhofo dėsnių taikymas sudėtingoms grandinėms Nr. 1. (2021 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/kirchhofo-desniu-taikymas-sudetingoms-grandinems-nr-1.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:47
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo