Kirčio akustinių parametrų skirtumai ir panašumai lietuvių ir anglų kalbose


Kirčio akustinių parametrų skirtumai ir panašumai lietuvių ir anglų kalbose. Turinys. Įvadas.Literatūrinė apžvalga. Tiriamoji dalis..Išvados. Literatūra.


Šiame moksliniame darbe pateikiami ištirti kirčio akustiniai parametrai lietuvių ir anglų kalbose bei pateikiama jų palyginimo analizė. Buvo naudojamas lyginamasis metodas ir pagalbinė programa „Praat“, kurios pagalba buvo išklausyti du įrašai (pirmas, kuris kartojo 3 skirtingus žodžius 18 kartų angliškai su skirtingai kirčiuotu skiemieniu ir antras, kuris kartojo 3 skirtingus žodžius 18 kartų lietuvių kalba). Taip pat buvo analizuojamas pasirinktas straipsnis „Towards an integrated view of stress correlates”, kurio analizė bus pateikta literatūrinėje apžvalgoje. Pagrindinis šio darbo tikslas yra ištirti panašumus ir skirtumas tarp lietuvių ir anglų kalbų. Siekiant šio tikslo, buvo sprendžiami šie uždaviniai:

Uždavinių analizė ir aptarimas aprašomas literatūros apžvalgoje ir pateiktose mokslinio darbo išvadose.

Eksperimentas iš tiesų parodė gana nuosekliai pagerėjusius rezultatus, kadangi standartiniai nuokrypiai sumažėjo iki 3 vienetų, tačiau santykinio intensyvumo tyrimas parodė vidutinį, maždaug 2 dB didesnį intensyvumą kirčiuotame skiemenyje, nei nekirčiuotame.

Pagrindinė šio mokslinio darbo iškilusi problema buvo panašumai ir skirtumai lietuvių ir anglų kalbose. Norint išsiaiškinti šias problemą, reikėjo atlikti klausymo užduotį ir programos „Praat“ pagalba surinkti pateiktų žodžių kirčiuoto ir nekirčiuoto skiemens „Pitch“ maksimumus. Buvo analizuojami 3 anglų kalbos žodžiai ir 3 lietuvių kalbos žodžiai, kuriuos pateiktas autorius kartojo kiekvieną po 18 kartų.

  • Microsoft Word 50 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1068 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Kirčio akustinių parametrų skirtumai ir panašumai lietuvių ir anglų kalbose
    10 - 1 balsai (-ų)
Kirčio akustinių parametrų skirtumai ir panašumai lietuvių ir anglų kalbose. (2019 m. Birželio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/kircio-akustiniu-parametru-skirtumai-ir-panasumai-lietuviu-ir-anglu-kalbose.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 04:52
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!