Kirtimų įtaka miško ekosistemoje


Įvadas. Miško kirtimo rūšys. Pagrindinių kirtimų rūšys ir taikymas. Ugdomieji miško kirtimai ir jų vertinimai. Sanitariniai miško kirtimai. Specialieji miško kirtimai. Kirtimų įtaka miško bendrijoms. Kirtimai ir biologinės įvairovės apsauga. Žala daroma paukščiams. Kylanti grėsmė vabzdžiams. Poveikis grybams. Kirtimų poveikis augalams.


Lietuvoje miškuose ir begalybė skirtingu augalų, gyvūnų ir kitu gyvybės formų. Mes dar vis galime pastebėti sniege paliktų gyvūnų pėdsakų, ar čiulbančių paukščių, tačiau pastoviai didėjant miškų kirtimams gresia pavojus pakenkti mūsų, tausojamai gamtai. Šiai laikais nemažai miškų jau buvo formuoti kaip ūkinės paskirties, buvo stengiamasi pagerinti miškų produktyvumą ir palengvinti juose susisiekimą. Lietuvoje dar yra ir žmogaus nemačiusių miškų su natūralia aplinka ir nepaliesta ekosistema, bet to yra negana, nes jau nemažai augalų, gyvūnų ir grybų rūšių jau įtraukta į raudonąja knyga arba jau visai išnikusios. Pastoviai kertant miškus pasikeitė natūralusis organizmų balansas, medelynų ir jaunų medynų rūšių padaugėjo, o senų brandžių medynų rūšių gerokai sumažėjo, tai galime iškelti klausymą ar mes dar turime proga išsaugoti rūšis kurios kenčia nuo kirtimų ir kokia žala joms yra daroma ?

Spec. miško kirtimai (Į šia kategorija priskiriami visi likusieji kirtimai kurie nėra tarp pateiktų aukščiau.

Per amžius buvo bandomi šimtai įvairių kirtimo rūšių, daugelis iš jų neprigijo tačiau keletas tapo labai plačiai naudojamų.

Mes išskiriame trys pagrindiniu kirtimų rūšys: daugiausiai ekosistemoms žalos pridarantis plynieji kirtimai, atvejiniai ir atrankiniai kirtimai netokie pavojingos gyvajai gamtai tačiau žalos pridaro.

Prieš parenkant kirtimo rūšį reikia atsižvelgti į augavietės salygas, medyno sudėtį, ekonominę padėtį, bei strukrtūrą.

  • Ekologija Referatas
  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (974 žodžiai)
  • Kolegija
  • Robertas
  • Kirtimų įtaka miško ekosistemoje
    10 - 5 balsai (-ų)
Kirtimų įtaka miško ekosistemoje. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/kirtimu-itaka-misko-ekosistemoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 05:10
×