Kišeninė meilė Z.Bauman sociologija Likvidi meilė


Kišeninė meilė Z. Bauman sociologija rašto darbas Likvidi meilė.

Meilė egzistavo nuo žmonijos atsiradimo, o gal ir anksčiau. Tikriausiai nei apie jokį kitą jausmą nėra tiek kalbama ir rašoma. Bet bėgant metams požiūris į meilę keitėsi. Dar prieš kelis šimtus metų niekas neabejojo, kad meilė ir santuoka yra glaudžiai susiję dalykai ir vieno be kito negali būti. Sugyventinis buvo išsirenkamas vienas ir visam gyvenimui. Šiuolaikiniam jaunimui tai atrodo net juokinga.Šiandien daugumai santuoka jau nebėra vertybė. Ją sėkmingai pakeitė įvairių rūšių partnerystės.Bet ar tai nepakenkė meilei? Ar nepadarė santykius tarp žmonių trapesniais ir trumpalaikiais?

Zygmuntas Baumanas, vienas žymiausių sociologų, teigia, kad šiuo metu santykiai tarp vyro ir moters nėra ilgaamžiai, nes kiekvienas iš jų tikisi asmeninės naudos. Žmogui labiausiai rūpi pasitenkinimas, kurio jis turi gauti iš santykių.(Bauman:2007,10). “Santykiai yra tokia pati investicija kaip bet kuri kita:įnešate laiką, pinigus, pastangas, kurias galėjote skirti kitiems dalykams, bet to nepadarėte tikėdamiesi, kad elgėtės teisingai ir kad tai, ką praradote, ar džiaugsmai, nuo kurių susilaikėte tam tikru laiku, atsipirks- ir su kaupu.“ (Bauman, 2007, 39). Santykiai yra trapūs ir trumpalaikiai, nes jų teikiama nauda taip pat yra trumpalaikė. O kai jos nebelieka pora nemato prasmės būti kartu. Po santykių nutraukimo kiekvienas iš jų stengiasi kuo greičiau surasti kitą sugyventinį, teikiančiu didesnę naudą, kuris vėliau gali būti pakeistas sekančiu. Iš kiekvienu sekančiu santykių tikimasi vis daugiau ir tai virsta žaidimų, kurio neįmanoma sustabdyti.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1495 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justina
  • Kišeninė meilė Z.Bauman sociologija Likvidi meilė
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kišeninė meilė Z.Bauman sociologija Likvidi meilė. (2015 m. Gegužės 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/kisenine-meile-zbauman-sociologija-likvidi-meile.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 10:30
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo