Kišeniniai kompiuteriai


Plunksna monitoriui. Kompiuteriai ateityje. Kišeninis kompiuteris.

Valdymas. Duomenų sinchronizavimas. Naudotis kišeniniu kompiuteriu labai paprasta. Operacinės sistemos vartotojo sąsaja logiška ir lengvai suprantama. Programos gali būti valdomos arba ant priekinio skydelio esančiais navigacijos mygtukais, arba specialia plunksna (stylus), kuri praktiškai atlieka kompiuterio pelytės vaidmenį.

Naudotis kišeniniu kompiuteriu labai paprasta. Ekrane esančios piktogramos aktyvuojamos vienu plunksnos paspaudimu. Su plunksna taip pat rašomas tekstas. Kišeninis kompiuteris turi kelis mygtukus nekintančioje ekrano dalyje (hard icons). Du iš jų yra tiesiog būtini: vienas atidaro pagrindinį darbastalį ekrane, o kitas bet kurioje programoje išskleidžia jos valdymo meniu. Likę du mygtukai skirti kalkuliatoriui aktyvuoti ir teksto paieškai atlikti. Juos galima nesunkiai perprogramuoti. Pagrindinis nekintančios ekrano dalies plotas skirtas tekstui rašyti. Teksto rašymas su plunksna ekrane - viena labiausiai intriguojančių kišeninių kompiuteriukų ypatybių. Įpratus šis rašymo būdas tampa pakankamai greitas ir patogus, bet rašyti reiks pasimokyti: visos raidės ekrane brėžiamos šiek tiek kitaip, nei įprasta popieriuje. Tačiau kišenisis kompiuteris turi puikią mokymo programėlę, kuri greitai įpratins prie naujoviškos rašybos. Šis raštas vadinamas graffiti . Na, o nenorintys mokytis galės naudotis virtualia klaviatūra kompiuteriuko ekrane. Beje, su kišeninio kompiuterio prietaisais galima rašyti ir Lietuviškais rašmenimis: tam tereikia atsisiųsti iš interneto laikinai nemokamą programėlę. Taip pat vienu plunksnos paspaudimu iš nekintančios ekrano dalies lengvai pasiekiamos kitos svarbios funkcijos - virtuali klaviatūra, laikrodis, ekrano ryškumo reguliavimas. Ant priekinės kišeninio kompiuterio korpuso dalies, be navigacinių klavišų, yra dar keturi, skirti greitai paleisti programas. Juos irgi galima nesunkiai perprogramuoti.

Be to prie kišeninų kompiterių yra gaspecialiu kabeliu kišeninis kompiuteris jungiamas prie kompiuterio jungties (com, usb) arba, jei yra, per infraraudonųjų spindulių prievadą. Stacionariame kompiuteryje įdiegiama programinė įranga, leidžianti hotsync technologija sinchronizuoti kompiuteriuko ir stacionaraus kompiuterio palm desktop software programose esančius duomenis. palm desktop software iš išvaizdos panašus į microsoft outlook , tad išmokti juo naudotis neturėtų būti sudėtinga. Programa įdiegiama labai paprastai, po įdiegimo net nereiks perkrauti kompiuterio. Automatiškai surandamas prijungtas kompiuteriukas, lygiai taip pat automatiškai surandamas ir optimaliausias keitimosi duomenimis greitis. Per palm desktop software ne tik sinchronizuojami duomenys, bet ir įdiegiama papildoma programinė įranga, kurią kompiuteriuko savininkas gali atsisiųsti iš interneto. Na, o jei neišeina atsisakyti microsoft outlook programos stacionariame kompiuteryje - galima duomenis sinchronizuoti ir su ja.

  • Microsoft Word 88 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (667 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saulius
  • Kišeniniai kompiuteriai
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Kišeniniai kompiuteriai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/kiseniniai-kompiuteriai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 04:50
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo