Kitų mokėtinų sumų apskaita


Apskaitos kursinis darbas.

D 630 Palūkanų sąnaudos. D 6115 Ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos. K 1217(-) Įsigijimo savikainos nusidėvėjimas. Penkiolikta ūkinė operacija priskaitytas įrenginių nusidėvėjimas už balandžio mėn D 6115 Ilgalaikio turto nusidėvėjimo sąnaudos. K 1237(-)Įsigijimo savikainos nusidėvėjimas.


Įmonės turtas gali būti įsigytas iš kelių šaltinių: savininkų lėšų (sąvininkų nuosavybė) ir naudojantis skolintomis lėšomis (įsipareigojimai). Įsipareigojimas tai prievolė, atsirandanti dėl atliktų ūkinių įvykių, kuri turės būti įvykdyta ir kurios dydį galima objektyviai nustatyti. Įsipareigojimus lemia objektyvios įmonės veiklos sąlygos. Susidarant debitoriniams įsiskolinimams, neišvengiamai atsiranda ir kreditoriniai įsiskolinimai. Tarkime, jeigu didėja pirkėjų skolos, gali pritrūkti apyvartinių lėšų ir įmonė bus priversta skolintis banke. Tai yra gautinos sumos. Mokėtinos sumos atvirkščiai, tai sumos, kurias įmonė pati yra įsiskolinusi ir turės gražinti priklausomai nuo numatyto laiko. Tarkime įmonė gaminanti maisto produktus išsinuomoja sunkvežimį produktams vežioti. Taigi įmonė yra įsiskolinusi kitai įmonei. Įsipareigojimai gali būti: ilgalaikiai ir trumpalaikiai. Ilgalaikis įsipareigojimas tai tai įsipareigojimas, už kurį įmonė privalės atsiskaityti vėliau nei per vienerius metus. Trumpalaikis įsipareigojimas tai įsipareigojimas, už kurį įmonė privalės atsiskaityti per vienerius metus nuo balanso datos arba per vieną įmonės veiklos ciklą. Tačiau kuo didesnės įmonės skolos, tuo sunkiau rasti kreditorius, įmonė nepatrauklesnė investuotojams. Tačiau prekybos skolos, už kurias dažniausiai nemokamos palūkanos, daro teigiamą įtaką įmonės veiklai, nes atlieka beprocentinio kredito vaidmenį. Tai reiškia, kad įmonė pritraukia tretiesiems asmenims priklausantį turtą savo pajamoms uždirbti. Tačiau tokie kreditoriniai įsipareigojimai yra gana pavojingi, nes dažniausiai visi arba dauguma kreditorių pareikalauja skolas gražinti.

Šio darbo tikslas – atskleisti kitų mokėtinų sumų apskaitą.

Darbo objektas – „X“ įmonės kitų mokėtinų sumų apskaita.

Ilgalaikiai įsipareigojimai reiškia, kad įmonė skolintomis lėšomis arba materialiosiomis vertybėmis gali naudotis ilgesni laiką. Ilgalaikiai įsipareigojimai tai:

Kiekviena įmonė privalo laiku atsiskaityti su savo kreditoriais bei vykdyti kitus įsipareigojimus. Tai reikalauja kruopštaus ir atidaus įmonės darbuotojų darbo. Tam, kad kruopščiai būtų vykdomi įsipareigojimai, reikia, kad įmonės darbuotojų darbas vyktų kuo sklandžiau. Tam, kad būtų patogiau, sąskaitų korespondencijos yra suskirstytos į keturias grupes.

Penktoji sąskaitų korespondencijų grupė. Tai grupė sąskaitų korespondencijų, dažniausiai susijusių su įmonės įsipareigojimais pateikti pirkėjui tam tikras prekes, produkciją ar paslaugas, už kurias jis sumokėjo iš anksto.

Dividendai – įmonės pelno dalis, išmokama akcininkams atsižvelgiant į jiems nuosavybės teise priklausančių akcijų klasę ir kiekį. Dividendai gali būti apskaičiuojami ataskaitinių metų pabaigoje tačiau dėl apyvartinių lėšų stygiaus dividendų išmokėjimai gali būti sustabdyti. Tokiu atveju registruojama:

 • Apskaita Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Laura
 • 17 puslapių (2282 žodžiai)
 • Universitetas
 • Apskaitos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 53 KB
 • Kitų mokėtinų sumų apskaita
  10 - 7 balsai (-ų)
Kitų mokėtinų sumų apskaita. (2016 m. Kovo 09 d.). http://www.mokslobaze.lt/kitu-moketinu-sumu-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 08:08