Klaida ir jos įtaka nustatant subjektyviuosius nusikalstamos veikos sudėties požymius


Klaida ir jos įtaka nustatant subjektyviuosius nusikalstamos veikos sudėties požymius. Klaida Baudžiamojoje teisėje. Pagal pobūdį visos galimos klaidos baudžiamosios teisės teorijoje skirstomos į teisines ir faktines. Klaida dėl nusikalstamos veikos objekto - kai asmuo neteisingai suvokia tuos visuomeninius santykius. Visos klaidos ( teisinės ir faktinės) baudžiamojoje teisėje skirstomos į dvi grupes. Teisiškai reikšmingos klaidos skirstomos.

Teisinės klaidos(juridinės) Tai daromos veikos baudžiamojo teisinio vertinimo suvokimo klaidos.

Faktinės klaidos Tai tam tikrų daugiau ar mažiau reikšmingų nusikalstamos veikos sudėčiai ir veikai kvalifikuoti objektyviųjų požymių subjektyvaus suvokimo klaidos. Tai gali būti: 1. Klaida dėl objekto ir dalyko; 2. Klaida dėl veikos pobūdžio; 3. Klaida dėl priemonių; 4. Klaida dėl priežastinio ryšio;.

Teisiškai nereikšmingos Klaidos nekeičia nei padarytos veikos nusikalstamo pobūdžio, nei teisinės kvalifikacijos. Šiuo požiūriu labai svarbu žinoti, kokios klaidos.

Pateisinamos klaidos pašalina kaltę, taigi ir baudžiamąją atsakomybę. Asmuo, padaręs pateisinamą klaidą , pripažįstamas nekaltas ir už padarytą veiką ir kilusius padarinius baudžiamąją tvarka neatsako.

  • MS PowerPoint 1323 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (516 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Klaida ir jos įtaka nustatant subjektyviuosius nusikalstamos veikos sudėties požymius
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Klaida ir jos įtaka nustatant subjektyviuosius nusikalstamos veikos sudėties požymius. (2015 m. Gegužės 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaida-ir-jos-itaka-nustatant-subjektyviuosius-nusikalstamos-veikos-sudeties-pozymius.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:52
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo