Klaidingos atminties atsiradimų priežastys


Priekinės smegenų skiltys , atsakingos už trumpalaikės ir ilgalaikės atminties formavimąsi , nėra pakankamai išsivysčiusios. Klaidingas vaikystės įvykių įsivaizdavimas didina individo pasitikėjimą , kad šis įvykis jau yra įvykęs praeityje. Net pakartotinai įsivaizduojant nesamus veiksmus bei įvykius galima susikurti klaidingus prisiminimus. Teigimas , kad matėte žmogų ką nors darantį neteisingo , gali paskatinti jį prisipažinti dėl neteisėtų veiksmų. Klaidingos informacijos efektas po nepastebimai klaidingos informacijos. Laikas taip pat gali būti nemenkas faktorius atsirasti klaidinančiai atminčiai.


Visų pirma, didžioji dalis individų yra linkę klaidingai prisiminti prisiminimus iš vaikystės. Viena iš esminių iš vaikystės iškraipytų prisiminimų priežastis yra tokia- Ne iki galo išvystyta atmintis jaunesniems nei 3 metų vaikams. Priekinės smegenų skiltys, atsakingos už trumpalaikės ir ilgalaikės atminties formavimąsi, nėra pakankamai išsivysčiusios. Vaikas negali įsiminti visos informacijos, todėl saugoma tik įvykio dalis (fragmentas).

Klaidingas vaikystės įvykių įsivaizdavimas didina individo pasitikėjimą, kad šis įvykis jau yra įvykęs praeityje. Norėdami ištirti „vaizduotės infliacijos“ efektą, autorė ir jos kolegos paprašė dalyvių nurodyti tam tikroje skaleje tikimybę, kad kiekvienas iš 40 įvykių įvyko jų vaikystėje. Po dviejų savaičių jiems buvo duoti nurodymai įsivaizduoti kai kuriuos iš jų . tada buvo paprašyta įvertinti originalius 40 įvykių vėl. Visų dalyvių pasitikejimo lygis isaugo, kad įvykiai is tiesu įvyko, o tie, kurie įsivaizdavo įvykius, pranešė apie dar didesnį padidėjimą.

Net pakartotinai įsivaizduojant nesamus veiksmus bei įvykius galima susikurti klaidingus prisiminimus Dviejų kitų eksperimentų metu amerikiečių ir britų studentams buvo pasiūlyta įsivaizduoti tam tikrus vaikystės įvykius, pavyzdžiui, kaip jie ranka išdaužia langą arba kaip medicinos sesuo nuo jų mažojo rankos piršto ima odos mėginį. Abiejų eksperimentų metu ketvirtadalis dalyvių vėliau prisiminė, kad neva įsivaizduotas įvykis iš tiesų buvo įvykęs. Vaizduotės infliacija iš dalies atsiranda todėl, kad kažką įsivaizduojant ir iš tiesų tai suvokiant sužadinamos panašios smegenų sritys.

  • Microsoft Word 460 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1352 žodžiai)
  • Universitetas
  • Domantas
  • Klaidingos atminties atsiradimų priežastys
    10 - 3 balsai (-ų)
Klaidingos atminties atsiradimų priežastys . (2020 m. Kovo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaidingos-atminties-atsiradimu-priezastys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 12 d. 06:43
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo