Klaidos ir apgaulės (auditas)


Verslo skaidrės. Klaidos ir apgaulės. Klaidos ir apgaulės versle. Klaidų ir apgaulių esmė. Klaidų rūšys. Pagal tai, ar klaidos yra reikšmingos ar toleruotinos. Klaidų tikimybę didinantys veiksniai. Klaidų ir apgaulių prevencija. Praktinė dalis. Pirktos atsargos neparodomos finansinėje atskaitomybėje. Atsargų pirkimo išlaidos priskiriamos veiklos sąnaudoms.


Klaidų ir apgaulių fenomenas tik pastaraisiais metais pradėtas nagrinėti aktyviai.Klaidų ir apgaulių paplitimą sieja ne tik bendros socialinės ištakos. Apgaulės, kaip bebūtų gaila, yra nuolatinis šiuolaikinio verslo plėtojimo palydovas. Be to, šiai sąmoningai veiklos sričiai būdingi visi verslo atributai: apgaulės darosi vis labiau kvalifikuotos, o jų skaičius auga. Blogiausia tai, kad apgaulėse dalyvauja daug gerai pasirengusių įvairių valdymo sričių specialistų, dirbančių įmonėse.

Klaidoms priskiriama: Apskaitos duomenų skaičiavimo ar perrašymo klaidos; Apsirikimai interpretuojant ūkinius faktus; Suklydimai, taikant apskaitos politikos nuostatas.

Apgaulėms priskiriama: Įrašų klastojimas ,iškraipymas; Neteisėtas turto pasisavinimas; Neteisingas apskaitos politikos taikymas; Operacijų praleidimas; Operacijų registravimas, neturint tam pagrindo.

Klaidos yra klasifikuojamos pagal tai, kokią įtaką jos daro atskaitomybei. Yra pagrindinės dvi grupės: Juridinės klaidos, darančios įtaką atskaitomybei; Betarpiškos apskaitos vedimo ir atskaitomybės parengimo klaidos.

Pagal tai, ar klaidos yra reikšmingos ar toleruotinos, jos gali būti skirstomos į tris kategorijas:.

Nukrypimas nuo bazinio rodiklio neviršija 5 proc., tokios klaidos dažniausiai toleruojamos, nes finansinės atskaitomybės duomenų iš esmės jos neiškraipo; 2. Nukrypimai nuo bazinio rodiklio svyruoja tarp 5 ir 10 procentų.

  • Verslas Skaidrės
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • Monikabu
  • 12 puslapių (481 žodis)
  • Verslo skaidrės
  • MS PowerPoint 133 KB
  • Klaidos ir apgaulės (auditas)
    10 - 2 balsai (-ų)
Klaidos ir apgaulės (auditas). (2015 m. Birželio 05 d.). http://www.mokslobaze.lt/klaidos-ir-apgaules-auditas.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 09:42