Klaipėda


Referatas apie klaipeda. Klaipėda referatas. Geografine klaipedos padetis. Referatas apie klaipedos savivaldybe. Klaipeda miesto istorija referatas. Klaipedos sporto istorija referatas. Klaipedosmiestotransportas. Miestų transporto raida referatas. Pokarine klaipeda. Klaipeda lankomiausios vietos.

Įžanga. Geografinė klaipėdos padėtis. Klimatas. Bendruomenė. Miesto istorija. Transportas. Socialinės įstaigos. Subalansuota regiono plėtra. Regiono ekonomikos restruktūrizavimas. Pramonės plėtra. Turizmas ir rekreacija. Žuvininkystė ir uostų veikla. Gyvenimo kokybė. Miesto plėtros prioritetai. Investicinė aplinka. Statistika. Lankytinos vietos. Sportas. Išvados. Literatūra. Priedai. Tikslai ir uždaviniai. Susipažinti su klaipėdos miesto geografine padėtimi, klimatu, bendruomene, istorija, pramonės plėtra, gyvenimo kokybe, lankytinomis vietomis ir kita informacija.

Lietuvoje yra daugybė miestų, miestelių ir kaimų. Kiekvirnas jų yra išskirtinis ir turi ypatingų, tik jam būdingų bruožų. Turbūt visi daug žinome apie savo gimtajį miestą, tačiau neapsiribokime tik gimtąja vietove. Lietuvoje yra gausu svarbių įvairiose srityse miestų.

Susipažinkime su vakarų Lietuvoje išsidėsčiusiu. Susipažinti su klaipėdos miesto geografine padėtimi, klimatu, bendruomemiestas užima labai patogią geografinę padėtį baltijos jūros regione. Tai neužšąlantis uostas prie jūros ir kuršių marių ir esantisvidutinė oro temperatūra klaipėdos mieste sausio mėn. Yra –0,6 oc, liepos mėn. - +12003 m. Sausio d. Klaipėdos mieste gyveno. tūkst. Gyventojų. Per pastarąjį 1252 m. Danės upės žiotyse vokiečių ordinas livonijoje pastatė memelburgo pilį, davusią pradžią klaipėdos mies1298 m. Dėl nestabilios klaipėdos situacijos, nulemtos Lietuvių ir vok1328 m. Pagal vokiečių ordino prūsijoje ir livonijoje susitarimą klaipėda ir jos apylinkės perduodamos vokiečių ordinui prūsijoje, vėliau tampa prūsijos kunigaik1525 m. Vykstant reformacijai prūsijoje, klaipėdoje įsteigiama Lietuvių bažnyčia, leidusi greta vokiečių bendruomenės įsitvirtinti ir Lietuvių bendruomenei, tuo pačiu klaipėda pamaž1605 m. Įžymaus vokiečių poeto simono dacho gimimo metai. Šio poeto garbei teatro aikštėje yra pastatyta anikės 1657 m. Klaipėdos pirkliai gauna privilegijų laisvai vystyti jūrų prekybą, leidusią sparčiau plėtotis miestui 1808 m. Klaipėda vieneriems metams tampa prūsijos karalystės sostine, klaipėdoje išleidžiamas įsakas dėl baudžiavos panaikinimo prūsijoje,1919 m. Versalio sutartimi klaipėda atskiriama nuo vokietijos ir perduoda1924 m. Santarvininkai patvirtina klaipėdos krašto konvenciją, numatančią autonomijos principus bei daugumos ir mažumos santykius mieste bei krašte.

1925 m. Įvyksta pirmieji rinkimai į klaipėdos krašto seimelį, kuria1934-1935 m. Neumann-sass procesas, pirmasis nacių teismas europoje, kurio metu nuteisiami klaipėdoje ir krašte veikusių nacistinių partijų atstovai, rengę klaipėdos atplėšimo nuo Lietuvos sąmokslą. 1945 m. Klaipėdą užima sssr kariuomenė. Klaipėda ir klaipėdos kraštas perduodamas Lietuvos tsr. Prasideda miesto apgyvendinimas, daugiausia rusų tautybės žmonėmis, iš esmės pakeitęs demografinę situaciją pokarinėje klaipėdoje.

1961-1963 m. Pirmieji žymesni neramumai klaipėdoje, susiję su naujai pastatytos katalikų bažnyčios nacionalizavimu. 8-as dešimtmetis. kultūrinis lūžis miesto gyvenime.

  • Microsoft Word 54 KB
  • 2012 m.
  • 18 puslapių (2534 žodžiai)
  • Mokykla
  • Klaipėda
    10 - 1 balsai (-ų)
Klaipėda. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipeda.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 18:13
×