Klaipėdos gyventojų pasitikėjimo lygis kelių policija


Metodologinė tyrimo dalis. Temos aktualumas. Tyrimo problema. Tyrimo tikslas ir uždaviniai. Literatūros apžvalga. Operacionalizacija. Hipotezių formulavimas. Tyrimo sąvoku apibrėžimas. Tyrimo populiacija. Tyrimo atrankos strategija. Tyrimo metodo strategija ir informacijos rinkimo metodas. Anketa. Ataskaita. Demografiniai respondentų duomenys. Duomenų analizė. Kritiškas projekto vertinimas. Naudota literatūra.

Pasitikėjimas šiomis dienomis yra vienas svarbiausių visuomenes ir piliečių elementų, šiuolaikinėse organizacijose. Piliečiams pasitikėjimas yra labai svarbus – nes žmonės yra policijos paslaugų vartotojai. Jei žmogus nukentėjo nuo konkretaus pareigūno, vėlėliau jis jau gali nebepasitikėti visa policija, o dar vėliau gal net ir įstatymais, to pasekmės yra jog žmonės po to patys stengiasi apeiti įstatymus, ir spręsti iškilusias problemas. Taip pat pasitikėjimas policija yra ne tik Lietuvos problema, bet ir pasaulyje susiduriama su ja. Žmogaus pasitikėjimas policija aktuali tema, kadangi policija visomis teisinėmis ir organizacinėmis priemonėmis privalo saugoti žmonių gyvybę, turtą, užtikrinti saugią aplinką, kiekvieno piliečio ir visuomenės nario teises bei teisėtus interesus. Policijos veiklos veiksmingumas visuomenėje priklauso ne tik nuo policijos darbuotojų pastangų, bet ir nuo policijos sąveikos su gyventojais. Juk visuomenė yra pagrindinis policijos veiklos vertintojas, tagi policijos veiklos veiksmingumas visuomenėje atsispindi žmonių pasitikėjime.

Šiomis dienomis yra labai aktuali visuomenės tema, žmonių pasitikėjimas policija. Lietuvoje yra daug nesaugiai besijaučiančių ir blogai policijos darbą vertinančių gyventojų. Gyventojų pasitikėjimas policija, yra vienas iš svarbiausių jų veiklos vertinimo kriterijų, jeigu visuomenė nepasitiki policija tada visuomeninis saugumas kenčia, nors pasitikėjimas kasmet vis auga, bet nepasitikėjimas vis tiek išlieka, todėl ir iškyla klausimas: kodėl? 2013 metais policijos darbą vertino gerai 64 proc., o blogai - 29 proc. respondentų. Tačiau pažymima, kad sumažėjo gyventojų, manančių, jog policijos pareigūnai yra labai korumpuoti. Korumpuočiausiais laikomi kelių policijos pareigūnai. 2013 metų tyrimai rodo, jog labai korumpuotais juos laiko - 15 proc. iš dalies korumpuotais - 63 proc. Tai galime teigti jog pagrindinė nepasitikėjimo policija priežasčių išlieka manymas jog pareigūnai yra korumpuoti, bet žmonės labiausiai laiko korumpočiausiais kelių policijos pareigūnus, todėl šiomis dienomis ši tema yra labai aktuali. Tai iškyla problema: kodėl Klaipėdos gyventojai nepasitiki kelių policijos pareigūnais?

Tyrimo tikslas – įvertinti pasitikėjimo lygi Klaipėdos kelių policija, bei suformuluoti pasiūlymus pasitikėjimo didinimui. Todėl iškėlėme šiuos uždavinius:

1.Aptarti pasitikėjimas kelių policijos pareigūnais.

2.Apklausos pagalba nustatyti priežastis kodėl Klaipėdos gyventojai nepasitiki kelių policija.

3.Įvertinti korupcijos lygį Klaipėdos keliu policijoje.

4.Ištirti Klaipėdos gyventojų procentą,kurie patys skatina nepasitikėjima policija, pvz: duodami kyšius, ar siūlidami kitaip išsisukti nuo nuobaudu.

5.Nustatyti klaipėdiečių norą ar pasiryžimą aktyviai bendradarbiauti su policija, pvz: kad gyventojai padėtų policijai, pranešdami apie pastebėtus kelių nusižengimus.

  • Microsoft Word 212 KB
  • 2015 m.
  • 24 puslapiai (3762 žodžiai)
  • Universitetas
  • Irina
  • Klaipėdos gyventojų pasitikėjimo lygis kelių policija
    10 - 9 balsai (-ų)
Klaipėdos gyventojų pasitikėjimo lygis kelių policija. (2015 m. Kovo 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-gyventoju-pasitikejimo-lygis-keliu-policija.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 16:27
×