Klaipėdos ir Gdansko uostų skystųjų krovinių palyginimas


Klaipėdos ir gdansko uostų skystųjų krovinių palyginimas. Įvadas. KVJU ir Gdansko uostų infrastruktūrų palyginimas, skystieji kroviniai. Skystųjų krovinių krovos rodiklių dinamikos analizė KVJU ir Gdansko jūrų uoste. Suskystintų gamtinių dujų (SGD) krovinių srautų aptarnavimo jūriniuose uostuose perspektyvos. SGD terminalo statybos Klaipėdoje. Išvada. Nuorodos.

Skystųjų krovinių krovos tendencijos Lietuvos ir Lenkijos uostuose rodo, jog tiek vienoje tiek kitoje valstybėje skystieji kroviniai yra vieni iš dominuojančių. Tačiau analizuojant uostus atskirai, galime pastebėti, jog didelį poveikį skystųjų krovinių krovos rodiklių augimui turi jūrų uostuose įrengti suskystintų dujų terminalai. Bet jų įrengimas turi būti gerai apsvarstytas dėl kelių esminių dalykų, tai, jog nuolatinis išteklių naudojimas mažina jų sąnaudas ir jos gali pasibaigti, bei šiuo metu nuolat vis labiau skatinami atsinaujinantys šaltiniai kurie tampa labiau populiaresni. Palyginus KVJU ir Gdansko jūrų uostų skystųjų krovinių krovos rodiklių dinamiką, pastebėta, kad Gdanskas puikiai išnaudoja savo galimybes ir stabiliai didina savo rodiklių skirtumą tarp Klaipėdos uosto. Taip pat vienas iš skirtumų yra sandėliavimo galimybės. Gdanske jau stovi suskystintų gamtinių dujų terminalas, kuris gali perkrauti bei sandėliuoti skystas dujas, prišingai nei Klaipėdoje, toks terminalas ketina dar tik pradėti savo veiklą. Rementis skaičiavimais, kurie parodė, jog ateityje Gdansko uosto skystųjų krovinių krova stabiliai augs, o taip pat prognozuojama, jog atidarius naująjį suskystinų gamtinių dujų terminalą Klaipėdoje (prie Kiaulės Nugaros) krovos mąstai taip pat išaugs ir bus galima konkuruoti su kitais uostais.

  • Laivyba Analizė
  • Microsoft Word 87 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (2732 žodžiai)
  • Mokykla
  • Marius
  • Klaipėdos ir Gdansko uostų skystųjų krovinių palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Klaipėdos ir Gdansko uostų skystųjų krovinių palyginimas. (2014 m. Spalio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-ir-gdansko-uostu-skystuju-kroviniu-palyginimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:34
×