Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO) finansinių duomenų analizė


Įvadas. Pelningumo rodiklių analizė. Bankroto tikimybės skaičiavimai ir įmonės plėtros finansines galimybės. Ilgalaikio materialiojo turto (imt) gražos ir imlumo, darbo aprūpinimo imt, darbuotojų ir darbininkų darbo našumo rodikliai. Išvados.

AB KLASCO yra viena didžiausių uosto krovos kompanijų Klaipėdos uoste. Tai universali uosto krovos kompanija veikianti jau kelis dešimtmečius. Kompanijos technologijos vystosi, ir šiuo metu kompanijos galimybės leidžia perkrauti apie 20 milijonų tonų įvairių krovinių. AB KLASCO užima daugiau kaip trečdalį uosto paslaugų rinkos. Kompanija užsiima tokiomis paslaugomis kaip krova, sandėliavimas, sandėliavimas šaldytuvuose ir logistika. AB KLASCO veikia penki specializuoti terminalai. Įdiegtos technologijos leidžia vienu metu apdoroti dešimtis rūšių krovinių, suderinant skirtingų krovinių siuntėjų ir gavėjų poreikius.

Pagrindine veikla šios kompanijos yra krova, ir ji specializuojasi krauti tokius krovinius kaip skystos ir birios trąšos, grūdus ir kitus birius žemės ūkio produktus, Ro-Ro krovinius, metalurgijos žaliavą ir kita.AB KLASCO krova 2010-2012 m. siekė vidutiniškai 11,6 mln.t. kas yra 35% bendros uosto krovos.

Probleminis klausimas – Ar kompanija sekmingai vykdo finansinė strategija?

Tyrimo objektas – AB KLASCO įmonės pelno-nuostolių ataskaitos ir balanso duomenis 2009-2013 metais.

Darbo tikslas – išsiaiškinti finansinę padėtį įmonėje.

Tyrimo bazė – AB KLASCO finansinės duomenis.

1. Analizuoti įmonės veiklos duomenis už 2009-2013 metus.

Tyrimo metodai: statistinė analizė, duomenų interpretacija.

Tyrima sudaro duomenų pateikimas ir jų analizė.

Gyvenimas vietoje nestovi, kaip ir įmonės finansiniai rodikliai. Jie keičiasi, auga ir smunka parodami kokia padetis yra įmonėje. Taigi, remdamiesi AB KLASCO įmonės pelno-nuostolių ataskaitos ir balanso duomenis buvo apskaičiuojami šie rodikliai - grynojo pelningumo (ROS), turto pelningumo (ROA), nuosavo kapitalo pelningumo (ROE) rodiklius, turto apyvartumo rodiklius, bendrojo trumpalaikio mokumo rodiklius, išlaidų lygio rodiklius, įmonės bankroto tikimybę, įmonės plėtros finansines galimybės, ilgalaikio materialiojo turto grąžą, ilgalaikio materialiojo turto imlumą, darbo aprūpinimą ilgalaikiu materialiuoju turtu, darbuotojų ir darbininkų darbo našumo rodiklius (Priedas 1).

Nuosavo kapitalo pelningumo (ROE) rodiklis, dar vadinamas nuosavybės pelningumo rodikliu, tai savininkų investuotų lėšų panaudojimo efektyvumo matas. Išreikštas litais rodo, kiek 1-nam nuosavo kapitalo litui tenka grynojo pelno. Jis parodo investicijų pelningumą. Nuosavo kapitalo pelningumo rodiklis 2009 metais buvo nepatenkinamas ir siekė 8%, 2010 metais rodiklis pakilo ir siekė 22% ir buvo įvertintas labai geru, 2011 metais nors ir krito iki 19% bet išliko patenkinamas. 2012 metais buvo pagerėjimas rodiklis priaugo 5%, ir sudarė 24%, o 2013 metais rodiklis nusileido, ir sudarė 13% (1 pav).

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 55 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1822 žodžiai)
  • Universitetas
  • Anna
  • Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO) finansinių duomenų analizė
    10 - 5 balsai (-ų)
Klaipėdos jūrų krovinių kompanija (KLASCO) finansinių duomenų analizė. (2015 m. Rugsėjo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-juru-kroviniu-kompanija-klasco-finansiniu-duomenu-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 18:02
×