Klaipedos Kartonas


Įvadas. Ab „Klaipėdos kartonas“ valdymo principų analizė pagal f. Tikro vadybos mokslo sukūrimas įmonėje. Darbininkų parinkimas moksliniais pagrindais. Mokslinis darbininkų lavinimas ir tobulinimas. Glaudūs ir draugiški ryšiai tarp administracijos ir darbininkų. Ab „Klaipėdos kartonas“ našumo principų analizė pagal h. Ab „Klaipėdos kartonas“ veiklos atlikimo procedūros. Išvados. Literatūra.

Darbas – pirmoji ir svarbiausioji žmonijos egzistavimo ir tobulėjimo sąlyga. Mokslo apie darbo organizavimą pradininku yra laikomas Frederikas Teiloras, kuris jau XIX a. pradėjo analizuoti darbo procesus, parengus darbo normavimo ir jo apmokėjimo, darbo organizavimo principus ir įmonių valdymą. Didelį indėlį į darbo organizavimo formavimą bei plėtrą įnešė ir amerikietis H. Emersonas, kuris sukūrė organizacinės sistemos teoriją.

Darbo objektas. AB „Klaipėdos kartonas“.

Darbo tikslas. AB „Klaipėdos kartonas“ valdymo ir našumo principų analizė pagal F.Teiloro ir H. Emersono veikalus bei įmonės veiklos atlikimo procedūra.

Darbo uždaviniai:

1. Išanalizuoti AB „Klaipėdos kartonas“ pagal F.Tailoro veikalą „Moksliniai valdymo principai“;

2. Išanalizuoti AB „Klaipėdos kartonas“ pagal H. Emersono veikalą „Dvylika našumo principų“;

Darbo tyrimo metodai: literatūros šaltinių analizė, dedukcinis ir palyginamosios analizės metodas.

1. AB „KLAIPĖDOS KARTONAS“ VALDYMO PRINCIPŲ ANALIZĖ PAGAL F.TAILORO VEIKALĄ „MOKSLINIAI VALDYMO PRINCIPAI“

Kadangi AB „Klaipėdos kartonas“ valdymo schemos struktūra yra mišri, todėl būtų galima tokius mišrios valdymo struktūros privalumus:

Pasak F. Teiloro (2005), mokslinio valdymo pagrindą sudaro: kruopšti darbuotojų atranka, pirmiausia yra gerai įtikinti, o paskui lavinti ir padėti darbininkui dirbti pagal mokslinį metodą.

Autorius F. Teiloro (2005) teigia, kad net pačiame elementariausiame darbe esama tam tikro mokslo, o kai tam darbui atrenkamas geriausiai tinkamas žmogus, ir kai atlikimo darbo mokslas tobulėja, kai gerai atrinktas žmogus apmokomas dirbti pagal šį mokslą, jo rezultatai sulaukia didžiausio įvertinimo, ne tik kaip iniciatyvos ir skatinimo planai.

Personalo skyriaus viršininkas, remdamasis personalo politikos analize ir reikalavimais, gautais iš struktūrinių padalinių vadovų, nustato kokie reikalavimai keliami darbuotojų skaičiui ateityje, jų kvalifikacijai, sugebėjimams ir įgūdžiams. Jis numato kokius veiksmus reikės atlikti dėl naujų reikalavimų ir parengia konkretų veiksmų planą, nurodydamas terminus ir vykdytojus. Personalo padalinys nustato darbuotojų poreikius ir numato bei parengia įdarbinimo planus. Darbininkų poreikis planuojamas, vadovaujantis gamybiniais planais, normomis, atliekamų operacijų svarba, darbo našumu ir jo augimu. Įdarbinimo planai yra ruošiami atsižvelgiant į:

žmonių priėmimą iš giminingų ir konkurencingų įmonių;

Kaip teigia autorius F. Teiloras (2005), moksliškumo pagrindas yra mokslas, kuris nulemia kiekvieno darbininko veiksmą. Artimas ir asmeninis administracijos ir dirbančiojo bendradarbiavimas ir yra šiuolaikinio mokslinio valdymo pagrindas.

Aiškiai iškelti idealai ir tikslai. AB „Klaipėdos kartonas“ tikslas – tapti gafruotos žaliavos tiekėja tiesioginiams klientams tikslinėse rinkose. Taip pat siekiama išplėsti gamybą iki 140 tūkst. tonų per metus, tuo plačiau plečiant ir aktyvinant makulatūros surinkimą Lietuvoje ir Baltijos šalyse, mažinti energijos sąnaudas bei plėsti korių gamybą instaliuojant dar vieną korių gamybos mašiną. Darbo pasidalijimo tikslas – pagaminti geriaus ir daugiau produkcijos tomis pačiomis pastangomis.

Kompetentinga konsultacija. AB „Klaipėdos kartonas“ yra atkreipiamas dėmesys naujovėms, skatinamas bendradarbiavimas ir skaidrumas. Organizacinėje veikloje išnaudojamos visos galimybės, koncentruojantis į rezultatus vykdomuose sprendimuose.

Greita, patikima, išsami apskaita. Įmonėje yra vykdoma greita, patikima ir išsami apskaita. Įmonėje įdiegta kompiuterinė programa, kuri palengvina įmonės darbuotojams vesti apskaitą. Darbuotojas apie atlyginimo sistemą sužino iš instrukcijų.

Dispečerystė. Operatyvaus planavimo ir dispečeriavimo būtinybė. Įmonės darbuotojams savo funkcijas atlikti labai padeda modernūs įrengimai ir kompiuterinės programos tinklas, kurio pagalba yra apjungta visos įmonės padalinių veikla. Ši kompiuterinė programa palengvina padalinių vadovams daryti analizes, priimti sprendimus bei kontroliuoti įmonės veiklą. Sudarant AB “Klaipėdos kartonas” organizacinę valdymo struktūrą atsižvelgiama į valdomumo normą – tai darbuotjų skaičius, kurie yra tiesiogiai pavaldūs konkrečiam vadovui.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (3483 žodžiai)
  • Alenas
  • Klaipedos Kartonas
    10 - 6 balsai (-ų)
Klaipedos Kartonas. (2015 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-kartonas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 16:34
×