Klaipėdos konteinerių terminalas referatas


Įvadas. Informacija apie terminalą. Konteinerių terminalas. Negabaritiniai kroviniai. Autotechnika. Kariniai kroviniai. Ro-ro ir generelinių krovinių terminalas. Ro-ro kroviniai. Generaliniai kroviniai. Birūs kroviniai. 015 m. metų rezultatai Išvados. Literatūra.


Šiomis dienomis konteinerių terminalai uostuose tapo itin svarbiu transporto tinklo mazgu, kuris tarnauja kaip sąsaja tarp vandens ir sausumos transporto bei užtikrina sklandų srautų judėjimą. Greitai ir kokybiškai laivus aptarnaujantys konteinerių terminalai lemia uostų konkurencingumą visame regione. Siekiant išlaikyti ar pagerinti savo pozicijas konkurencinėje rinkoje, uostų krovos kompanijos priverstos ieškoti būdų kaip padidinti terminalų veiklos efektyvumą. Tuo tikslu yra kuriamos naujos darbo planavimo strategijos, investuojama į pažangias informacines technologijas ar konteinerių aptarnavimo automatinio valdymo sistemas. Yra būtinybė teisingai parinkti efektyvią krovinių aptarnavimo terminale technologiją, kadangi terminaluose vykstantys procesai yra neatsiejama viso vežimo proceso dalis ir tiesiogiai veikia bendrą krovinių vežimo trukmę. (Barysienė,2011). Klaipėdos konteinerių terminalas yra viena iš pirmaujančių krovos kompanijų Klaipėdos uoste. Kompanija kasmet užima vis didesnę krovos rinkos dalį Klaipėdos uoste ir sėkmingai konkuruoja su kitomis uosto kompanijomis. Klaipėdos konteinerių terminalas skiria ypač daug dėmesio paslaugų kokybės ir laivų aptarnavimo greičio gerinimui. Taigi, kyla klausimas, dėl kokių priežasčių Klaipėdos konteinerių terminalas yra toks sėkmingas?

Referato tikslas: supažindinti su Klaipėdos konteinerių terminalu, jį išanalizuoti ir pateikti krovos rodiklius.

Pateikti Klaipėdos konteinerių terminalo istoriją, strategijos principus, krovinių rūšis

Išanalizuoti konteinerių terminalo, ro-ro ir generalinių krovinių terminalo techninius duomenis, paslaugas ir konteinerių tipus.

Pateikti Klaipėdos konteinerių terminalo krovos rodiklius.

Tyrimo metodai: straipsniai, statistikos analizė, mokslinės literatūros analizė.

2015 m. Klaipėdos konteinerių terminaluose perkrauta 3,5 mln. krovinių. 70% bendros krovinių apyvartos sudarė kroviniai konteineriuose, jų perkrauta 230 tūkst. TEU. Likusioji dalis - birūs ir pakuoti generaliniai kroviniai, įrengimai.

Mažėjant konteinerizuotų krovinių, santykinė generalinių krovinių dalis Klaipėdos konteinerių terminale krovinių apyvartoje kasmet didėja. Abiejuose Klaipėdos konteinerių terminaluose padidinus birių krovinių tvarkymo pajėgumus, 2015 m. šių krovinių perkrauta net 61% daugiau. Negabaritinių krovinių krauta 45% daugiau negu 2014 m (Klaipėdos konteinerių terminalas (1994-2014).

  • Microsoft Word 36 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1790 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ana
  • Klaipėdos konteinerių terminalas referatas
    10 - 6 balsai (-ų)
Klaipėdos konteinerių terminalas referatas. (2016 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-konteineriu-terminalas-referatas.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 16 d. 15:34
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!