Klaipėdos konteinerių terminalo ir Rygos konteinerių krovos palyginimas


Klaipėdos konteinerių terminalo ir rygos konteinerių krovos palyginimas. Klaipėdos ir Rygos uostų krovinių gabenamų konteineriais duomenų analizė. Klaipėdos ir Rygos uosto krovos apimčių konteineriais tyrimas 2005 2011 laikotarpiu.


Straipsnyje lyginama dviejų uostų: Klaipėdos ir Rygos konteinerių terminalų krova, apžvelgiama uostų infrastruktūra, jų reikšmė ir įtaka uoste vykstantiems procesams.

Ekonomikoje labai svarbų vaidmenį vaidina transportas, kuris savo veikloje kaip degalus dažniausiai naudoja iškastinio kuro (naftos) produktus. Be to, nuolatos didėjantis transporto priemonių skaičius sąlygoja didesnį energetinių išteklių poreikį. Šio poreikio patenkinimui yra plečiama ne tik naftos telkinių paieška, gavyba ir perdirbimas, bet tuo pačiu ir naftos bei jos produktų transportavimas nuo išgavimo vietos per perdirbimo gamyklas iki galutinio vartotojo. Kitaip tariant, plečiasi visa logistikos grandinė, o tuo pačiu ir infrastruktūra.

Darbo tikslas: Palyginti Klaipėdos ir Rygos uostų krovinių gabenamu konteineriais krovą.

Palyginti Klaipedos ir Rygos uostų geografinę padetį, įrengimus, išanalizuoti konteinerių klasifikaciją.

Darbo priemonės: darbas atliktas, pasinaudojant MS Office programinių paketu: aprašomoji dalis paruošta MS Word, skaičiavimai atlikti MS Excel programa.

Klaipėdos uostas turi labai didelį pranašumą prieš Rygos uostą, kadangi jis yra neuzšąlantis, ko pasekoje Rygos uostui reikia išleisti labai didelius pinigus samdant ledlaužius, uosto užšąlimo metu. Klaipedos uostas yra lygus konkurentas Rygos uostui, nors Klaipėdos uosto bendra teritorija yra tik 1416ha, kas yra daugiau nei keturis kartus mažiau už Rygos uostą kurio teritorijos plotas siekia net 6348ha. Tačiau net mažesniame plote Klaipėda turi didenę krantinę kuri yra 24,9 kilometų ilgio, Rygos krantinės ilgis 13,8km.

  • Microsoft Word 156 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1325 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karina
  • Klaipėdos konteinerių terminalo ir Rygos konteinerių krovos palyginimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Klaipėdos konteinerių terminalo ir Rygos konteinerių krovos palyginimas. (2018 m. Balandžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-konteineriu-terminalo-ir-rygos-konteineriu-krovos-palyginimas.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 04 d. 18:35
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo