Klaipėdos regiono gamtos paveldo objektų rekreacinė vertė


Klaipedos gamta. Darbas regiono rekreacija. Klaipedos gamtos objektai. Ivadas apie rekreacija. Klaipedos gamtiniai objektai. Klaipėdos rajono gamtos paveldas. Gamtos paveldo objekto aprašas. Rekreacija gamtoje. Paveldas referatas. Turizmas gamtos paveldo objektai.

Įvadas. Teorinė dalis. Objekto apibrėžimas, tipologija ir klasifikacija. Objektų savybės ir parametrai. Pagrindinių tyrimo metodų aprašymas. Praktinė dalis. Bendras objekto aprašymas. Klaipėdos regiono gamtos paveldo objektų sąrašas. Objektų pasiskirstymas. Klaipėdos regiono gamtos paveldo objektų populiariausieji. Klaipėdos regiono gamtos paveldo bendras rekreacinis įvertinimas. Apibendrinimas ir išvados. Literatūros sąrašas. Priedas.

Gausiai pasaulyje paplitę gamtos paveldo objektai yra vienos iš labiausiai turistų lankomų vietų. Lietuvoje gamtos paveldo objektai taip pat yra gausiai paplitę, tačiau daugelis jų nėra žinomi užsienio šalyse ir pritaikyti turizmui. Klaipedos regiono gamtos paveldo objektai, kaip ir visoje lietuvoje, nėra pritaikyti turistų srautams, aplink daugelį iš jų nėra išvystyta infrastruktūra, todėl užsienio turistams jie yra sunkiai pasiekiami.

Vakarų lietuva - vienas svarbiausių šalies regionų. Pajūrio rekreacijos ir turizmo ūkis turi labai didelę perspektyvą. Tai savitas, turintis unikalių gamtinių ir kultūrinių kompleksų, išplėtotą apgyvendinimo sistemą, regionas. Čia tradiciškai susiformavusios rekreacinės gyvenvietės, gera atostogų rekreacijos ir turizmo bazė, sanatorinio gydymo įstaigų tinklas, patogi transporto sistema. (petras grecevičius. Mokslas ir gyvenimas, 2000m. )

Kadangi vakarų lietuva – klaipėdos regionas – yra, kaip teigia petras grecevičius, vienas svarbiausių šalies regionų, išsiaiškinti gamtos paveldo objektų vertę yra itin svarbu. Šis darbas yra reikalingas norint išskirti vertingiausius klaipėdos regiono gamtos paveldo objektus ir ištirti jų rekreacines savybes. Šiame skyriuoje trumpai pristatysime gamtos paveldo sąvoką, apžvelgsime ką apima gamtos paveldas, kaip skirstomi jo objektai.

Gamtos paminklo sąvoką pirmasis xix a. Pavartojo garsus vokiečių geografas ir keliautojas a. Humboltas. Lietuvoje vienas iš pirmųjų gamtos paminklais ėmė rūpintis prof. T. Ivanauskas. 1920 m. Jis rašė apie senus drevėtus ąžuolus ir kitus medžius, kurie galėtų būti paskelbti gamtos paminklais. Be to, jis manė, kad gamtos paminklais galėtų būti akmenys, šaltiniai ir kiti objektai, turintys mokslinę, istorinę ir estetinę vertę.

  • Turizmas Referatas
  • Microsoft Word 409 KB
  • m.
  • 22 puslapiai (3932 žodžiai)
  • Universitetas
  • Meida
  • Klaipėdos regiono gamtos paveldo objektų rekreacinė vertė
    10 - 1 balsai (-ų)
Klaipėdos regiono gamtos paveldo objektų rekreacinė vertė. (2012 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-regiono-gamtos-paveldo-objektu-rekreacine-verte.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 06:33
×