Klaipėdos teritorinė muitinė


Įvadas. Klaipėdos teritorinė muitinė. Muitinės funkcijos. Klaipėdos teritorinės muitinės struktūra. Muitinės įtaka uosto veiklai. Muitinės tarpininkai. Muitinės veikla. Išvados. Šaltiniai.


Lietuvos Respublikos muitinė tai valstybės institucija, atsakinga už muitų ir kitų pasienyje mokamų mokesčių (PVM, akcizų) rinkimą valstybėje bei už krovinių, įvežamų į valstybę, kontrolę (tikrinimą). Muitinė užtikrina neteisėtų ir draudžiamų prekių įvežimą į šalį. Muitinė siekia apsaugoti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos sąjungos visuomenę, rinką, aplinką ir finansinius interesus nuo neteisėtos veiklos ir jos daromos žalos, taip pat ji siekia sudaryti palankias sąlygas vykdyti teisinius veiksmus.

Muitinė siekia apsaugoti ne tik Lietuvos, bet ir visos Europos sąjungos visuomenę, rinką, aplinką ir finansinius interesus nuo neteisėtos veiklos ir jos daromos žalos, taip pat ji siekia sudaryti palankias sąlygas vykdyti teisinius veiksmus. Norint įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, numatytus metiniuose planuose, yra būtinas bendradarbiavimas su įvairiomis institucijomis ir kitomis valstybėmis. Todėl muitinės vaidmuo yra toks svarbus kovojant su klastotėmis ir piratavimu bei siekiant užtikrinti konkurencingumą, teisingą mokesčių ir muitų mokėjimą, žinoma svarbus išlieka ir informacijos apdorojimas, įžvalgus vertinimas analizuojant prekybos pobūdžio pokyčius ir atliekant rizikos vertinimus, visi šie tyrimai yra atliekami, kad būtų atskleistos finansinės apgaulės, teroristinė ir nusikalstama veikla. Aktyvia muitinės veikla siekiama išaiškinti nelegalius veiksmus, visa tai prisideda prie kovos su kitų rūšių sukčiavimu, organizuotu nusikalstamumu, narkotikais ir terorizmu; saugo aplinką ir piliečius nuo visų rūšių pavojingų prekių.

Prie muitinės vykdomos veiklos prisideda ir jos atliekamos procedūros, sankcionuoti veiksmai, kuriuos norint atlikti pakanka paprasto fizinio veiksmo, arba pranešimo nuitinei apie norą vykdyti muitinės sankcionuotą veiksmą. O siekiant atlikti muitinės procedūras yra būtinas procedūros įforminimas pateikiant atitinkamą muitinės daklaraciją.

  • Transportas Kursinis darbas
  • Microsoft Word 363 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1585 žodžiai)
  • Mokykla
  • Saule
  • Klaipėdos teritorinė muitinė
    10 - 3 balsai (-ų)
Klaipėdos teritorinė muitinė. (2016 m. Vasario 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-teritorine-muitine.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 22:02
×