Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas


Įvadas. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto teorinė samprata. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto apibūdinimas. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto reglamentavimas. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrojo plano vertinimas. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrojo plano procedūros. Išvados. Literatūra.


Tyrimo problemos aktualumas. Šiandien, uostas yra vienas iš svarbiausių transporto infrastruktūros mazgų, kur susijungia kelių, geležinkelių, oro ir vandens transportas. Šių skirtingų transporto rūšių sinergijos dėka yra perkraunami skirtingų rūšių kroviniai ir kiekiai, kurių dėka Klaipėdos uostas šalies mastu sukuria 6,13 proc. BVP (bendrasis vidaus produktas - vienas iš pagrindinių rodiklių, rodančių šalies ekonomikos išsivystymo lygį), todėl uoste perkraunamų krovinių dinamika bei struktūra daro neabejotiną įtaką šalies ekonominės situacijos pokyčiams. Tad atsižvelgiant į didėjančią paklausą krovinius gabenti vandens transportu dėl didelio krovinių kiekio ir santykinai nedidelės kainos yra numatomos didėjančios paklausos tendencijos Klaipėdos uosto atžvilgiu, todėl natūralu, kad vienas iš prioritetinių objektų tampa Klaipėdos uosto plėtra ateityje, kuri apima ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrąjį planą.

Tyrimo tikslas – analizuoti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrojo planą.

Tyrimo metodai: Mokslinės literatūros šaltinių analizės metodas taikomas apibūdinant demografijos (Bartoševičinė, Bendorienė, Morkūnas, Riauba ir kt., 2013) ir mirtingumo, gimstamumo (Kasnauskienė, 2006) sąvokas. Statistinės analizės metodai taikomi analizuojant demografines ankstesnių bei ateinančių laikotarpių tendencijas pasaulyje todėl naudojami United Nations, Worldometers bei Pasaulio banko (WB) duomenys. Atlikus statistinį vertinimą atliekamas gautų rezultatų apibendrinimas ir interpretavimas.

Darbo struktūra. Pirmojoje darbo dalyje apibūdinama demografijos proceso samprata, pateikiamas demografijos sampratos apibūdinimas, nurodoma demografijos sampratos prasmės kryptys. Pateikiami demografinio proceso įgyvendinimo būdai, nurodomi duomenų rinkimą vykdantys objektai. Antrojoje darbo dalyje atliekamas praktinis pasaulio gyventojų skaičiaus augimo vertinimas. Analizuojami praeities laikotarpiai bei numatomi ateities rezultatai, įvardijami veiksniai darantys įtaką rodiklių kaitai, nagrinėjamas pasaulio gyventojų pasiskirstymas skirtinguose pasaulio regionuose.

Šiame skyriuje pateikiamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto apibūdinamas, nurodoma uosto valdymo struktūra. Taip pat pateikiama informacija kaip reglamentuojamas Klaipėdos valstybinis jūrų uostas, nurodomi įstatymai.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija yra valdymo ir sprendimus priimančių institucijų lygmenyje, kur vadovaujantis hierarchijos principu yra vykdomi vyriausybės priimami sprendimai, dėl Lietuvos jūrų transporto plėtros. Siekiant efektyvaus ir sklandaus uosto veiklos darbo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bendradarbiauja su patariamosiomis institucijomis tokiomis kaip uosto taryba bei asociacijos, taip pat su jūrų verslu, kurį atstovauja uosto naudotojai ir privačios jūrinio verslo kompanijos t. y., savarankiškos krovos, laivų remonto ir statybos kompanijos ir kitos su uosto veikla susijusios įmonės, kurių bendradarbiavimas su Uosto direkcija yra vykdomas žemės nuomos sutarčių pagrindu (Puidokas, Andriuškaitė, 2012).

Apibendrinant galima teigti, kad Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste sprendimus priimančiųjų institucijų ir į jūrų verslo, pagrindinis bendradarbiavimo interesas yra nuolat plėtoti jūrų uostą, padaryti uostą patrauklų, saugų plaukioti laivams, patogų krauti ir sandėliuoti krovinius, modernizuoti jo infrastruktūrą, didinti konkurencingumą ir krovos apimtis lyginant su kitais rytinės Baltijos uostais.

Atsižvelgiant į Klaipėdos valstybinio jūrų uosto valdymą ir struktūrą svarbu apibūdinti uostą reglamentuojančius įstatymus ir teisės aktus, kuriais vadovaujantis yra įgyvendinama rezultatyvi bei nepertraukiama uosto veikla.

  • Microsoft Word 62 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (3244 žodžiai)
  • Universitetas
  • Saulė
  • Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas
    10 - 3 balsai (-ų)
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto bendrasis planas. (2019 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaipedos-valstybinio-juru-uosto-bendrasis-planas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 01:33
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo