Klasikinės literatūros nauda dabartinei visuomenei


Klasikinės literatūros nauda dabartinei visuomenei .

​Filosofas Leonidas Donskis dabartį yra pavadinęs visuotinės infliacijos laikais. Išties deficitu šiandien tampa beveik viskas, kas turtina žmogaus vidinį pasaulį: gyvas bendravimas, pasisėdėjimas su knyga, pabuvimas su pačiu savimi. Vis spartėjantis gyvenimo tempas pakeitė mus – pradėjome laimę matuoti tik pinigais, galia, populiarumu. Nenuostabu, kad dėl to nukentėjo tikrosios žmogiškosios vertybės – sąžiningumas, teisingumas, darbas, užuojauta. Kyla klausimas: ar yra būdų, kurie gali sugrąžinti žmonių prarandamą dorovę? Anot rašytojo Regimanto Tamošaičio, vienu iš būdų galime laikyti klasikinę literatūrą. Kai kurie lietuvių klasikai aukštino moralės normas apimančias vertybes ir savo kūriniuose yra tarsi palikę dorovines nuostatas skaitytojui. Tačiau, mano nuomone, neužtenka perskaityti klasikinius kūrinius, kad taptume moralesni. Kita vertus,  literatūros kūriniai, anot poetės Onos Baliukonytės, yra tarytum pasakų veidrodis dosniai teikia mums progų žvilgtelėti į žmogų ir pamatyti gyvenimą, koks jis galėtų ir turėtų būti: nekasdieniškai švarų, gal net baugoką, kartais netikėtai atsiveriančiomis gelmėmis.

Klasika yra tapęs vienas žymiausių Kristijono Donelaičio kūrinių - epinė poema „Metai“. K.Donelaitis gyveno ir rašė XVIII amžiuje. Šis kūrinys buvo išverstas į 12 kalbų, 1997 metais UNESCO sprendimu K.Donelaičio „Metai“ įtraukti į Europos literatūros šedevrų sąrašą. Šie faktai įrodo, kad kūrinys, kuriame vaizduojamas Prūsijos lietuvių valstiečių (būrų) gyvenimas, tikrai yra unikalus.

  • Lietuvių kalba Rašinys
  • Microsoft Word 17 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (929 žodžiai)
  • Mokykla
  • Tadas
  • Klasikinės literatūros nauda dabartinei visuomenei
    10 - 8 balsai (-ų)
Klasikinės literatūros nauda dabartinei visuomenei. (2015 m. Spalio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/klasikines-literaturos-nauda-dabartinei-visuomenei.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 09:12
×