Klasikiniai kūriniai


Kas yra klasika. Klasikos kūriniai. Literatūros klasikos kūriniai. Klasikines literaturos bruozai. Klasikiniai literaturos kuriniai. Taisyklinga kalba kulturingo zmogaus bruozas. Klasikines literaturos reiksme. Klasikine literatura. Kas yra klasika?. Lietuviu literaturos klasikos kuriniai.

Kai kūrinys pavadinamas „klasikiniu“, patvirtinama jo estetinė vertė ir svarba literatūros procese. Kas yra klasika? Pirmiausia, man ši sąvoka siejasi su menu, amžinumu, netgi senove. Tai pavyzdiniai, pripažinti kūriniai, turintys didelę vertę.

Manau, kad vienas iš svarbiausių klasikinės literatūros bruožų yra jos amžinumas. Klasika vadinčiau kūrinius parašytus prieš keliolika amžių, tačiau skaitomus iki šių dienų. Pavyzdžiui, antikinę literatūrą - pirmąją Europos literatūrą, suklestėjusią dar prieš mūsų erą. Ji niekada neprarado reikšmės. Netgi Renesanso laikotarpyje, rašytojai sėmėsi įkvėpimo iš antikos literatūros, kuri puikiausiai atskleidė žmogaus prigimtį, parodė jo grožį bei taurumą. O šiuolaikiniams žmonėms tokie kūriniai, kaip Homero „Iliada“ ir „Odisėja“ leidžia pamatyti, kaip senovės graikai suprato pasaulį bei žavėtis mitais apie dievus ir didvyrius.

Žinoma, klasika yra ne tik seniai parašyti kūriniai. Kitas svarbus klasikinės literatūros bruožas yra kūrinių aktualumas. Kai nagrinėjamos temos, kurios buvo aktualios tiek senovėje, tiek dabartyje. Viena iš tokių temų – nuolatinė gėrio ir blogio kova. Gėris ir blogis žmoguje niekuomet nesudaro idealios pusiausvyros.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (474 žodžiai)
  • Mokykla
  • Pneumonia
  • Klasikiniai kūriniai
    10 - 1 balsai (-ų)
Klasikiniai kūriniai. (2012 m. Liepos 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/klasikiniai-kuriniai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 03:12
×