Klasikinis Baletas


Įvadas. En dehors ir En dedans. Rond de jambe par terre. Rond de jambe en l‘air. Naudota literatūra.


Koncepcija En dehors yra nustatyta judesiu, atliekant „išorėn“. Visiem įsitraukusiem į šokių pasaulį sita sąvoka ir priešingai jai En dedans, kuri reiškia „vidun“ yra išmokama nuo pat pradžiu.

Atliekant judesį Rond de jamb par terre arba Rond de jamb en l‘air, galima pritaikyti En dehors ir En dedans kryptis bei jų išpildyma.

Dažniausiai pasitaiko per Rond de jamb ir Tour elementus šokant.

Šito judesio pavadinimas reiškia „ratą“ (rond), tačiau koja apibrežia tiktais pusę pilno rato. Iš pradinės I pozicijos, nauduojant battement tendu, koja yra vedama į priekį į IV poziciją, tada nuolatai juda pirštais į grindys per II poziciją atgal. Apibrežia pusę rato ir grįžta į pradinę I poziciją. Toka judesio atlikimo kryptis vadinasi - En dehors, o jeigu atliekamas judesys atgal, tada vadinama kryptis – En dedans.

Ranka, kaip nurodyta yra išlaikoma II pozicijoe. Korpusas ir galva yra laikomi tiesiai. Situacijose kada laisva koja fiksuoja IV poziciją, iš priekio arba iš galo, galva pasisuka link rankos, atskleista II pozicijoje kaip battement tendu.

Laisva koja išlaiko verstumą, lengvai ir tolygiai slysta pirštais per grindys, labai tiksliai pereinant per IV ir II pozicijų taškus. Taip pat, per judejimą koja vedama per I poziciją išlaiko lygiai tokiį patį verstumą, lengvuma slystant visą pėdą per grindys, neatskiriant kulno nuo grindų, nelenkiant pirštų ir nevedant už atraminės kojos.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1260 žodžiai)
  • Universitetas
  • Denis
  • Klasikinis Baletas
    10 - 2 balsai (-ų)
Klasikinis Baletas. (2018 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/klasikinis-baletas.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 21 d. 04:55
×