Klasteriai Lietuvoje


Klasterių kūrimasis ir vystymasis. Klasterio įmonių teisinės veiklos formos parinkimas. Klasterių organizavimosi ir valdymo modeliai. Intelektinė nuosavybė klasterio veikloje. Jungimosi į klasterius nauda. Klasterių politikos svarba. Klasterių privalumai. Klasterių veikla Lietuvoje. Klasterizacijų svarba Lietuvai. Klasterių formavimas Lietuvoje. Lietuvos klasterizacijos skirtingose pramonės šakose ir sektoriuose. Literatūra. Priedai.

Temos aktualumas: Siekiant sutelkti finansinius ar nefinansinius išteklius, ieškant bendro tikslo gyvenimui, įmonės vis dažniau renkasi naujoviška verslo ar ekonimikos judėjimą – klasterizaciją. Klasteriai labiausiai reikalingi vidutinėms ir smulkioms verslo įmonėms, kad jos turėtų sąlygas konkuruoti tuo, ką jos sugeba daryti geriausiai. Toks veiklos ar organizacinis darinys kaip klasteris tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje įgauna naują, bet sėkmingą, pajėgią ir vertingą struktūrą, galinčią tiek dalyvių viduje, tiek išorėje kurti finansinę ar technologinę, inovacinę, kūrybinę, kultūrinę ar bet kokią kitokią vertę. Ši veiklos forma ne tik keičia šalies ar regiono ar tam tikro miesto ekonominę struktūrą ir potencialą, o tuo pačiu stiprina ir atskirų klasterio partnerių žmogiškuosius, techninius, mokslinius, kapitalo, inovacinius, partnerystės ar kitokius pajėgumus.

Darbo objektas: Klasteriai

Darbo tikslas: Išanalizuoti klasterių veiklą ir naudą Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1.Išnagrinėti klasterių kūrimosi ir vystymosi formas

2.Apibūdinti jungimosi į klasterius naudą

3.Išanalizuoti klasterių veiklą Lietuvoje

  • Finansai Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 122 KB
  • 2014 m.
  • 22 puslapiai (4640 žodžiai)
  • Universitetas
  • Gabrielė
  • Klasteriai Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Klasteriai Lietuvoje. (2014 m. Spalio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/klasteriai-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 08:18
×