Klaudijus Ptolemėjus


Klaudijus ptolemėjus kas jis?. Klaudijas ptolemajas kas jis?.

Gr. Κλαύδιος Πτολεμαιος. Klaudijus Ptolemėjus. Claudius. Ptolemaus. Graikų mokslininkas astronomas. Veikale „Geografija“ apibendrino senovės graikų geografijos žinias. Jis rinko informaciją iš Romos keliautojų ir kariškių. Geografiją“ susidėjo iš. Klaudijas Ptolemajas (apie 90–168) savo veikale „Geografija“ pirmą kartą pateikė kartografinį Lietuvos vaizdą. Nei „Geografijos“, nei žemėlapių originalų neišliko. 1409 m. Ptolemėjaus Geografija buvo išversta į lotynų kalbą. Antikos geografija užsibaigia Ptolemėjaus darbais.

Graikų mokslininkas,astronomas, geografas ,kartografas ,gyvenęs ir dirbęs Aleksandrijoje . Nieko nežinoma apie jo gyvenimą, išskyrus 127-150 metus, kuriuos jis praleido Aleksandrijoje. Jis parašė garsų klasikinį astronominį veikalą „Almagest“, jis įtvirtino ilgam koncepciją, kad Žemė yra dangaus centre ir viskas sukasi aplink ją. Iki Koperniko.

Jis rinko informaciją iš Romos keliautojų ir kariškių, taip pat perėmė savo mokytojo Marinaus iš Tiro patirtį. Jis sudarė didelį sąvadą vietovių, ir sudarė pasaulio žemėlapį. Be to, Ptolemėjus pradiniu meridianu paėmė patį vakarinį pakraštinį einantį per Kanarų ar Madeiros salas, tad einant į rytus klaidos vis kaupėsi ir pasaulio vaizdas išėjo labai ištęstas. Pridėjus tai, kad Ptolemėjas pasinaudojo Posidonijaus žemės dydžio matavimu,Indija tapo visai arti Heraklio Stulpų.

Antikos geografija užsibaigia Ptolemėjaus darbais. Po Ptolemėjaus mirties, geografijos horizontai, kuriuos graikai buvo išplėtę tiek fiziškai, tiek intelektualiai, vėl užsidarė.

  • Geografija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1828 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (407 žodžiai)
  • Agnė
  • Klaudijus Ptolemėjus
    10 - 4 balsai (-ų)
Klaudijus Ptolemėjus. (2016 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaudijus-ptolemejus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 08:57
×