Klausos negalia


Vaikai su klausos negalia. Klausa skaidres. Bakalauro darbas klausa. Klausos negalia invalidumas. Klausos sutrikimų apibūdinimas. Neigalus asmenys turintys klausos negalia darbas skaidrese. Esė asmenys turintys klausos negalia. Klausos invalidumas. Klausos lavinimas be klausos aparatu. Vaikų su klausos negalia integracija.

Klausos negalia. Negalios lėtinės ligos apibūdinimas. Paplitimas. Ligos/negalios priežastys. Medicininiai aspektai. Neurosensorinis klausos netekimas. Kondukcinis klausos netekimas. Mišrus klausos netekimas. Klausos sutrikimo laipsniai. Garsų lentelė. Garso (triukšmo) stiprumas matuojamas decibelais (db. ). Triukšmo šaltinis. Decibelai. Socialiniai aspektai. Vaikai. Bendravimo ypatumai. Suaugusieji. Asmenybės ypatumai. Teisiniai aspektai. Neįgaliems vaikams taikomos pagrindinės lengvatos. Neįgaliems asmenims nustatomi pagrindiniai specialieji poreikiai. Visuomenės požiūris. Integruotas ar specialusis mokymas? Integracija darbo rinkoje. Atskirties pobūdis ir priežastys. Asmeninė patirtis su kuria teko susidurti, kaip kiti žmonės žiūri į vaikus su klausos negalia. Įstaigos, teikiančios pagalbą vaikui su klausos negalia, „lingua“ pristatymas. Bendros žinios apie mokyklą. Pasiekimai, laimėjimai, kuriuos įvardija įstaiga. Mūsų patirtis susidūrus su įstaiga ir įstaigos veiklos matymas. Literatūros sąrašas.

Atsiradus kochlearinio implanto galimybėms, neprigirdinčių žmonių mažėja. Gyventojų statistikos registre nurodoma, kad apie 2-3% Lietuvos gyventojų negali girdėti be klausos aparatų. Klausa labai svarbi vaiko raidoje.

Tai labiausiai paplitęs klausos netekimas, kurio priežastis yra vidinėje ausyje arba klausos nerve. Dažniausiai pažeidimai yra vidinėje ausyje , taip vadinamoje sraigėje. Šiuo atveju plaukelinės (“neuroepitelinės”) ląstelės sraigėje yra pažeistos ir negali tinkamai paversti garsinių vibracijų į elektrinius impulsus, kurie siunčiami į smegenis. Vaikams toks pažeidimas gali atsirasti nėštumo arba gimdymo metu, arba pirmaisiais kūdikystės mėnesiais. Kai kurios kitos vaikų neurosensorinio klausos netekimo priežastys: paveldimumas,virusinės infekcijos, traumos, reakcija į ototoksinius vaistus, staigus ir stiprus triukšmas ar ilgalaikis buvimas triukšme.

  • Sveikata Referatas
  • Microsoft Word 37 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (4877 žodžiai)
  • Asta
  • Klausos negalia
    10 - 1 balsai (-ų)
Klausos negalia. (2012 m. Lapkričio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/klausos-negalia.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:47
×