Klausos sutrikimą turinčių vaikų intergracija ir ugdymas



Visais laikais visuomenė labiau suprato ir aklus, luošus ir kitokius neįgaliuosius, negu kurčiuosius bei neprigirdinčius.
Ir dabar dar egzistuoja rimta problema visuomenėje priimant kurčiuosius į savo gretas.
Labai dažnai pasitaiko, jog tik nedaugelis tėvų moka gestų kalbą ir gali su savo vaikais ja laisvai bendrauti.
Sutrikusios klausos vaikai, jei neturi kitokių susirgimų, yra tokie pat gabūs, protingi, galintys daug pasiekti gyvenime kaip ir girdintys sveikieji.
Butent todėl nusprendžiau rašyti savo namų darbą iš šios temos. Savo darbe integracija intergraciją ir intergruotą ugdymą in terpretoju kaip labai svarbu veiksnį skatinanti vaiesama daug klausos sutrikimų apibrėžimų. Dažniausiai jie skirstomi į kurčiuosius ir neprigirdinčiuosius. Šis skirtymas nėra toks paprastas kaip atrodo, nes skirtingi specialistai turi savo panašią bet ne vienodą klasifikaciją. Specialistai atstovaujantis fiziologinį požiūrį skirstimo kriterijumi laiko prarastos klausos laipsnį. Vaikai, kurie negali girdėti tam tikro stiprumo garsų, priskiriami kurtiesiems, kiti sutrikusios klausos asmenys laikomi neprigirdinčiais.
Radikaliai nuo fiziologinio požiūrio skiriasi ugdymo požiūrio specialistų naudojama klasifikaija. Specialistai besilaikantis šio požiūrio klausos sutrikimų turinčius asmenys pagal sakytinės kalbos gebėjimus. Kadangi jie domisi kaip klausos sutrikimai gali paveikti vaiko gebėjimą kalbėti ir kalbos raidą. Klausos sutrikimai yra tampriai susiję su kalbos raidos suletėjimu.
Klausos sutrikimas –bendras terminas apibrėžiantis sutrikimą. Jam priskiriamos kurtumo ir neprigirdimumo sąvokos.
Kurčias žmogus yra tas, kuris dėl klausos sutrikimo negali sekmingai apdoroti lingvistinės informacijos, gaunamos per klausa ir naudodamasis klausos aparatu.
Neprgirdintis asmuo yra tas, kurio klausos likutis, dažniausiai padedant klausos aparatui, sugeba abdoroti lingvistinęinformaciją gaunama per klausa. [3].
Kalbant apie vaikus. Kurčiaisias laikomi vaikai, kurie turi įgimtą arba anksti Iki metų įgytą kurtumą ir negalintys savarankiškai išmokti kalbėti. Taip pat jiems priskiriami ir asmenys, kurie apkursta vėliau ir be specialaus pasirengimo negali bendrauti sakytine kalba.
Kurtumas yra visiškas klausos praradimas arba toks jos susilpnėjimas, kai neįmanoma savarankiškai išmokti kalbėti. Absoliutus kurtumas pasitaiko labai retai. Kurti vaikai dar gali suvokti triukšmą, kalbos garsus, net žodžius. Klausos sutrikimo lygis nustatomas sudarant toninę audiogramą bei klasifikuojant pagal lenteles.
- Microsoft Word 20 KB
- 2011 m.
- 9 puslapiai (2074 žodžiai)
- Julija
-