Klausos sutrikimą turinčių vaikų intergracija ir ugdymas


Vaikų su klausos sutrikimais ugdymas. Vaikų turinčių klausos sutrikimų ugdymas. Klausos sutrikimai referatas. Klausa referatai. Klausos sutrikimai vaikams skaidres. Bendraujant su klausos sutrikimu turinciais. Klausos sutrikima turinciu vaiku ugdymas. Vaiku ugdymas su klausos sutrikimais rasto darbas. Ugdymo organizavimas klausos sutrikimai. Vaiku turinciu klausos sutrikimu ugdymo ypatumai.

Įvadas. Klausos sutrikimai. Apibrėžimas ir klasifikacija. Intergracija. Ugdymas. Išvados. Visais laikais visuomenė labiau suprato ir aklus, luošus ir kitokius neįgaliuosius, negu kurčiuosius bei neprigirdinčius. Žmonėms buvo nesuprantama, todėl ir keista bei nepriimtina jų gestų kalba. Tuo tarpu kurtieji nemokėjo garsinės kalbos, todėl bendravo tik su artimiausiais giminėmis paprastomis buitinėmis temomis. Ir dabar dar egzistuoja rimta problema visuomenėje priimant kurčiuosius į savo gretas. Integracija į sveikųjų visuomenę net ir visame pasaulyje yra gana ribota. Labai dažnai pasitaiko, jog tik nedaugelis tėvų moka gestų kalbą ir gali su savo vaikais ja laisvai bendrauti. Tačiau bene rimčiausia integracijos problemų – tai, kad girdintieji, kad ir kaip stengtųsi, niekuomet nesupras ką reiškia gyventi negirdint. Net ir iniciatyva iš geros valios bandyti pertvarkyti, pakeisti, vadovauti kurtiesiems pridaro nepatogumų. Sutrikusios klausos vaikai, jei neturi kitokių susirgimų, yra tokie pat gabūs, protingi, galintys daug pasiekti gyvenime kaip ir girdintys sveikieji. Reikia tik teisingai juos suprasti, leisti patiems pagal polinkius ir gabumus pasirinkti mokslo bei veiklos sritį, padėti išmokti sunkiau įsisavinamus dalykus. Lygiai taip pat svarbu kuo daugiau perduoti kasdieninės radijo, televizijos, spaudos teikiamos informacijos tam, kad nebūtų ribojamas žmogaus akiračio bei intelekto augimas. Butent todėl nusprendžiau rašyti savo namų darbą iš šios temos. Savo darbe integracija intergraciją ir intergruotą ugdymą in terpretoju kaip labai svarbu veiksnį skatinanti vaiko turinčio klausos sutrikimų, psichinę gerovę.

Visais laikais visuomenė labiau suprato ir aklus, luošus ir kitokius neįgaliuosius, negu kurčiuosius bei neprigirdinčius.

Ir dabar dar egzistuoja rimta problema visuomenėje priimant kurčiuosius į savo gretas.

Labai dažnai pasitaiko, jog tik nedaugelis tėvų moka gestų kalbą ir gali su savo vaikais ja laisvai bendrauti.

Sutrikusios klausos vaikai, jei neturi kitokių susirgimų, yra tokie pat gabūs, protingi, galintys daug pasiekti gyvenime kaip ir girdintys sveikieji.

Butent todėl nusprendžiau rašyti savo namų darbą iš šios temos. Savo darbe integracija intergraciją ir intergruotą ugdymą in terpretoju kaip labai svarbu veiksnį skatinanti vaiesama daug klausos sutrikimų apibrėžimų. Dažniausiai jie skirstomi į kurčiuosius ir neprigirdinčiuosius. Šis skirtymas nėra toks paprastas kaip atrodo, nes skirtingi specialistai turi savo panašią bet ne vienodą klasifikaciją. Specialistai atstovaujantis fiziologinį požiūrį skirstimo kriterijumi laiko prarastos klausos laipsnį. Vaikai, kurie negali girdėti tam tikro stiprumo garsų, priskiriami kurtiesiems, kiti sutrikusios klausos asmenys laikomi neprigirdinčiais.

Radikaliai nuo fiziologinio požiūrio skiriasi ugdymo požiūrio specialistų naudojama klasifikaija. Specialistai besilaikantis šio požiūrio klausos sutrikimų turinčius asmenys pagal sakytinės kalbos gebėjimus. Kadangi jie domisi kaip klausos sutrikimai gali paveikti vaiko gebėjimą kalbėti ir kalbos raidą. Klausos sutrikimai yra tampriai susiję su kalbos raidos suletėjimu.

Klausos sutrikimas –bendras terminas apibrėžiantis sutrikimą. Jam priskiriamos kurtumo ir neprigirdimumo sąvokos.

Kurčias žmogus yra tas, kuris dėl klausos sutrikimo negali sekmingai apdoroti lingvistinės informacijos, gaunamos per klausa ir naudodamasis klausos aparatu.

Neprgirdintis asmuo yra tas, kurio klausos likutis, dažniausiai padedant klausos aparatui, sugeba abdoroti lingvistinęinformaciją gaunama per klausa. [3].

Kalbant apie vaikus. Kurčiaisias laikomi vaikai, kurie turi įgimtą arba anksti Iki metų įgytą kurtumą ir negalintys savarankiškai išmokti kalbėti. Taip pat jiems priskiriami ir asmenys, kurie apkursta vėliau ir be specialaus pasirengimo negali bendrauti sakytine kalba.

Kurtumas yra visiškas klausos praradimas arba toks jos susilpnėjimas, kai neįmanoma savarankiškai išmokti kalbėti. Absoliutus kurtumas pasitaiko labai retai. Kurti vaikai dar gali suvokti triukšmą, kalbos garsus, net žodžius. Klausos sutrikimo lygis nustatomas sudarant toninę audiogramą bei klasifikuojant pagal lenteles.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (2074 žodžiai)
  • Julija
  • Klausos sutrikimą turinčių vaikų intergracija ir ugdymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Klausos sutrikimą turinčių vaikų intergracija ir ugdymas. (2011 m. Vasario 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/klausos-sutrikima-turinciu-vaiku-intergracija-ir-ugdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 23:23
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo