Klaviatūros ergonomika


Ergonomine klaviatura. Klaviatūra referatas. Referatas apie klaviatura. Ergonomika klavetura. Kompiuterio įvesties įrenginiai,magistro darbai. Ergonomika ir televizorius. Ergonomika klaviatūra. Ranku laikymas ant klaviatūros. Klaviaturos padėtis ergonomika. Skaidres apie klaviatura.

Įvadas. Tyrimo objekto pristatymas. Tyrimo objekto ergonominis tobulinimas. Išvados. Literatūra. Šiuo metu bene pats svarbiausias įrenginys kiekvienuose namuose ar įstaigoje yra kompiuteris. Jis labai palengvina įvairų darbą. Su kompiuteriu galima atlikti labai daug įvairių funkcijų ir darbų. Žinoma visą informaciją reikia įvesti ir valdyti pačiam. Tai yra daroma su pagrindiniu įvesties įrenginiu – klaviatūra. Taigi kompiuteris negali būti be klaviatūros. Klaviatūra – tai tarsi lentelė su klavišais. Šiuo metu pasaulyje yra gaminama labai daug skirtingų klaviatūrų. Kartais jos skiriasi spalva, kartais skirtingu klavišų skaičiumi ar truputi kitokiu jų išdėstymu. Bet iš esmės dauguma gaminamų klaviatūrų yra beveik tokios pačios kaip kompiuterio atsiradimo laikais. Jos yra visiškai neergonomiškos.

Šiuo metu bene pats svarbiausias įrenginys kiekvienuose namuose ar įstaigoje yra kompiuteris. Jis labai palengvina įvairų darbą.

Klaviatūra – tai tarsi lentelė su klavišais. Jos yra visiškai neergonomiškos.

Klaviatūra naudojasi žmonės visame pasaulyje. Su ja atliekamos įvairios funkcijos. Kuo toliau, tuo daugiau žmonių negali apsieti be kompiuterio. Šiuo metų žymiai padidėjo besinaudojančiu pasauliniu interneto ryšiu žmonių. Taip pat kiekvieną dieną atsiranda vis naujų įvairiais tikslais besinaudojančių kompiuteriu vartotojų. Kai kurie žmonės naudojasi kompiuteriu tik kaip rašomosios mašinėlės pagerintu pakaitalu, kiti uždirba pinigus kompiuteriu, dar kitiem kompiuteris yra televizoriaus, namų kino ar muzikinio centro pakaitalas, o kai kurie jį naudoja tik žaidimam.

Galima sakyti, kad kompiuterio galimybės yra neribotos. Bet visi veiksmai kompiuteryje yra valdomi klaviatūra. Todėl klaviatūros ergonomiškumas yra labai svarbus ir turėtų būti aktualus visiems. Bet daugelis naudojasi paprasta, neergonomiška klaviatūra ir nekreipia į tai dėmesio.

Beveik visi esame spausdinę su klaviatūra. Juk atrodo, kad tai toks nekenksmingas užsiėmimas. Žinoma tai priklauso nuo to, kiek laiko jūs naudojatės klaviatūra. Jei jūs uždirbate pinigus naudodamiesi klaviatūra ar tiesiog reguliariai naudojatės klaviatūra, tai klaviatūros ergonomiškumas jum turėtų būti svarbus.

Dauguma žmonių mano, jog jei nejauti skausmo ir diskomforto, tai nereikia nieko keisti. Bet jei jūs jaučiate skausmą, tai jau gali būti per vėlu, nes ergonyra nemažai problemų su klaviatūromis, dėl kurių žmonės patiria pasikartojančius skausmus ar traumas.

Pirmame paveikslėlyje (1 pav. ) parodyta standartinė klaviatūra. Ji yra neergonomiška dėl daugelio priežasčių.

Spausdinant klaviatūra didelis krūvis tenka riešams ir pirštams. Krūvis priklauso nuo rankų padėties ant klaviatūros, rankų laikymo kampo. Tyrimais nustatyta, kad net mažas laikymo kampo netaisyklingumas gali blokuoti nervų signalus. Taigi jūs spausdindami darote sau didele žalą.

Antrame paveikslėlyje (2 pav. ) matoma rankų padėtis ant klaviatūros. Ji yra neteisinga ir gali sukelti skausmus. Visų pirma net jei laikytume rankas kaip parodyta paveikslėlyje, riešai turėtų būti tiesūs, bet tai sunku padaryti dėl arti vienas kito išdėstytų klavišų. Taip pat riešų tiesumas priklauso ir nuo sėdėjimo padėties ir daugelio kitų dalykų. Bet svarbiausia yra tai, kad standartinė ir natūrali riešo pozicija yra tokia, kad delnas žiūrėtų į šoną, o ne žemyn.

  • Sauga Referatas
  • Microsoft Word 237 KB
  • 2011 m.
  • 8 puslapiai (913 žodžiai)
  • Klaviatūros ergonomika
    8 - 3 balsai (-ų)
Klaviatūros ergonomika. (2011 m. Rugsėjo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/klaviaturos-ergonomika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:40
×