Kliento analizė


Įvadas. Mokslininkai. Rizikos grupės vaikai. Priežastys, dėl kurių vaikai įtraukiami į rizikos sąrašą. Socialinės rizikos grupės vaikų pagrindiniai bruožai. Darbo su vaiku principai,metodai. Žodynas. Šaltiniai.


Socialinių paslaugų tikslas – sudaryti sąlygas, mano aukščiau išvardintiems klientams, ugdyti ar stiprinti gebėjimus ir galimybes spręsti savo socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, taip pat padėti įveikti socialinę atskirtį. Problėmų sprendimo būdo klausimais mums daug padėjo mokslininkai,kaip G. Kvieskienė ar Z. Bajorūnas, kurie tyrė šeimų, vaikų problėmas ir jų padarinius.

2005 metais Giedrė Kvieskienė tyrinėjo pozityviąją sociologiją. Tyrimo objektas pozityviosios socializacijos ugdymo paradigmos pagrindimas. Tyrime nagrinėjama, kaip galima apibrėžti ir pozityviosios socializacijos ugdymo paradigmą remiantis trimis lygmenimis: t. y.: (1) savikuros(internalinė vidinė, savikuros/saviugdos), (2) socializacijos / pilietiškumo(eksternalinė, išorinė, integravimosi į grupes), (3) vertybinių (šeimos, artimos asmeniui grupės, šalies, globaliojo įdealo internalizacijos) pozityviaja socializacija.

Tyrimo tikslas: atskleisti ir pagrįsti pozityviosios socializacijos, kaip ugdymo paradigmos modelį.

4. Apibūdinti negatyviosios socializacijos trikdžius ir jo prevencijos galimybes.

Sekančiame savo darbe, drauge su kitais mokslininkais, Z.Bajorūnas, nagrinėjo paauglio seksualinio elgesio priklausomybė nuo jo santykių šeimoje. Tyrimas buvo atliktas 1999 metais anketine apklausa, kurioje moksleiviai apibūdino savo santykius su tėvais ir atsakė į klausimus apie savo seksualinę patirtį. Remiantis gautais tyrimo rezultatais-daroma prielaida, kad nepakankamą dvasinį tėvų bendravimą, švelnumo ir pasitikėjimo paaugliu stoką bandoma kompensuoti atsitiktiniais seksualiniais santykiais.

Šią kategoriją pasirinkau, kadangi tokius vaikus matau kasdien. Taip pat apie juos girdžiu ir per žiniasklaidą. Be to vaikai mūsų ateitis, tai kas jais pasirūpins jei ne mes patys.

Šiandien yra nemažai rašoma apie „sunkius“ vaikus, tai yra apie socialinės rizikos grupės vaikus.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1493 žodžiai)
  • Viktorija
  • Kliento analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Kliento analizė. (2016 m. Balandžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/kliento-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 16:10
×