Klientų nuomonės Lietuvos draudimo bendrovių teikiamas paslaugas rinkos tyrimas


Įvadas. Draudimo rinka Lietuvoje. Tyrimo analizė. Tyrimo metodika. Rinkos tyrimo duomenų analizė. Išvados ir siūlymai. Literatūra. Priedas.


Šiuo metu Lietuvoje draudimo veiklą vykdo 23 draudimo įmonės, 9 iš jų veikia gyvybės draudimo rinkoje [5].

Darbo problema – mažėjantis sudarytų draudimo sutarčių skaičius, didėjantys nutrauktų sutarčių skaičius, mažėjantis klientų pasitikėjimas draudimo bendrovėmis.

Išsiaiškinti, ar respondentų draudimo bendrovės yra patikimos ir kokios priežastys lėmė jų pasirinkimą;

Išsiaiškinti, kaip respondentai vertina teikiamas draudimo paslaugas ir jų kokybę;

Lietuvoje draudimo įmonės vadovaujasi Lietuvos Respublikos draudimo įstatymu, kuris priimtas 2003 m. rugsėjo 18 d. Šiame įstatyme numatomos šių įmonių teisės ir pareigos, draudimo skirstymas, kas gali užsiimti draudimo veikla ir pan.

Kiekviena draudimo bendrovė savo klientus pritraukia kokybišku draudimo paslaugų teikimu. Kokybė pasireiškia dėmesingu kliento aptarnavimu, suteikiant jam visą informaciją apie pageidaujamą draudimo rūšį. Šiuo metu Lietuvoje draudimo veiklą vykdo 23 draudimo įmonės: 9 iš jų veikia gyvybės draudimo rinkoje, 14 veikia ne gyvybės draudimo rinkoje [5].

Tyrimo tikslas - išsiaiškinti ar Lietuvos draudimo bendrovės teikia kokybiškas draudimo paslaugas ir ar klientai lieka jomis patenkinti.

Apklausa vyko Vilniaus mieste, liepos 2 – 10 dienomis. Tuo metu buvo apklausta 60 miesto gyventojų: 30 moterų ir 30 vyrų.

Anketos buvo pateiktos respondentam, kurie yra apsidraudę, kurioje nors Lietuvos draudimo bendrovėje. Anketą sudarė du klausimų blokai. Pirmame klausimų bloke buvo pateikiami klausimai, išsiaiškinti gyventojų nuomonę apie Lietuvos draudimo bendrovių teikiamas draudimo paslaugas. Antrąjį bloką sudarė tokie klausimai, kaip lytis, amžius bei mėnesio pajamos.

39 procentai respondentų savo draudimo bendrovės pasirinkimo priežastį nurodė kaip mažesnės draudimo įmokos. 21 procentas respondentų pasirinko draudimo bendrovę dėl patikimumo, 16 procentų pasirinko draudimo bendrovę, dėl to kad jiems patarė draugai bei pažįstami. 15 procentų dėl greito ir teisingo nuostolių apmokėjimo ir 9 procentai dėl išmokų atsitikus nelaimei.

Net 45 procentai respondentų suprato draudimo svarbą gyvenime. 35 procentai apsidraudė dėl gerų draudimo sąlygų, 10 procentų respondentų paskatino apsidrausti draudimo bendrovėje reklama, 6 procentai respondentų paskatino draugų bei pažįstamų patarimai ir 4 procentai dėl įsigito turto, kurį norėjo apdrausti.

Didžiosios dalys t.y. 35, 22 , 19 procentų. respondentų apsidraudę yra TPVCA privalomuoju draudimu, nelaimingų atsitikimų draudimu ir turto draudimu. 9 ir 6 procentai yra apsidraudę atitinkamai KASKO ir kaupiamuoju gyvybės draudimu. Mažiausiai respondentų yra apsidraudę investiciniu gyvybės draudimu tik 4 procentai, asmens civilinės atsakomybės draudimu 3 procentai ir kelionės finansinių nuostolių draudimu tik 2 procentai.

  • Microsoft Word 78 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (2470 žodžiai)
  • Kolegija
  • Indre
  • Klientų nuomonės Lietuvos draudimo bendrovių teikiamas paslaugas rinkos tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Klientų nuomonės Lietuvos draudimo bendrovių teikiamas paslaugas rinkos tyrimas. (2017 m. Kovo 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/klientu-nuomones-lietuvos-draudimo-bendroviu-teikiamas-paslaugas-rinkos-tyrimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 09:42
×