Klijuotos medienos gamybos technologija


Inžinerijos kursinis darbas.

Įvadas. Gamybos technologijos dalis. Gaminio charakteristika. Mediena. Klijai. Alkidinis medienos apsaugos gruntas Acrylex. Lakai ir dažai. Medinių langų mechanizmai. Sortimento parinkimas. Gamybinių pajėgumų skaičiavimas. Gamybos proceso technologinė schema. Technologinės linijos skaičiavimas. Pagalbinių cechų ir gamybinių barų aprašymas. Gamybos kokybės kontrolė. Gamybos organizavimo dalis. Technologinių įrengimų darbo ciklogramų sudarymas. Operacijų trukmių grafiko sudarymas. Produkcijos gamybos kaštų skaičiavimas. Gamybos techniniai ir ekonominiai rodikliai. Darbo saugos reikalavimai. Literatūros sąrašas.


Kodėl žmonės vis dažniau renkasi medinius langus? Vienos priežasties nėra. Lyginant su aliuminio arba 5 profilio langais mediena turi įvairių privalumų. Taip pat viena iš priežasčių yra gerėjanti žmonių finansinė padėtis. Mediniai langai yra didesnės kainos, bet taip pat jie yra ir ilgaamžiškesni, tad per ilgesnį laiko tarpą jie atsiperka.

Taip pat galima išskirti šiuos medinių langų privalumus:

Lyginant kainą šioje vietoje lyderiauja plastikiniai langai, jų kaina mažiausia. Paskui seka mediniai langai ir didžiausia kaina yra aliuminių langų, bet jie figūruoja tik dideliuose, pramoniniuose arba komerciniuose pastatuose. Tad mediniai langai konkuruoja su plastikiniais invidualių, gyvenamų namų rinkoje.

Pagrindinės fizinės medienos savybės ir ypatybės yra tūrinis tankis, spalva ir tekstūra, higroskopiškumas ir drėgnis, traukimasis ir brinkimas.

Gruntai naudojami silpniems paviršiams sutvirtinti, dažų sukibimui su pagrindu pa-gerinti. Dažniausiai tai praskiesto rišiklio, mineralinių miltelių ir nedidelio kiekio pigmentų ar be jų mišinys. Gruntas ir dažai turi būti tokio paties pagrindo. Pvz., akriliniams vandens dispersiniams dažams geriausiai tinka akriliniai vandeniu skiedžiami gruntai.

Tinkamumo naudoti terminas: 36 mėn. nuo pagaminimo dienos.

Mediniai langai dažomi ekologiškais dažais vandens pagrindu. Langai dengiami penkiais etapais. Iš pradžių langai apdorojami bespalviu antiseptiku, kad mediena būtų patikimai apsaugota nuo grybelio.

Kitas etapas – gruntavimas, neutralizuojantis medienos smalines ir užtikrinantis gerą dengiamo paviršiaus adheziją. Galiausiai dengiami dekoratyviniai dažai arba lako sluoksniai priklausomai nuo to, koks apdailos tipas pasirinktas.

Paskutiniai sluoksniai dengiami du ir daugiau kartų. Jie atlieka ne tik dekoratyvinę funkciją, sukurdami jaukų vidaus interjerą bei puošdami namo fasadą iš išorės, bet ir apsaugo medieną nuo agresyvaus aplinkos poveikio: lietaus, saulės spindulių.

Šiuolaikiniai dažai ir lakai patikimai saugo medieną nuo puvimo ir oro sąlygų, tuo pačiu leisdami medienai kvėpuoti. Medienos kvėpavimas reiškia, kad standartinis medinis rėmas praleidžia orą per savo poras. Vidinis ir išorinis oras lėtai keičiasi vietomis, palaikydami reikiamą drėgmę ir oro gaivumą patalpoje.

Patikimų gamintojų gaminami lakai su dažyvėmis vandens pagrindu padeda ne tik išryškinti natūralų medienos grožį, bet ir, esant reikalui, išgauti norimą atspalvį ar spalvos toną.

Šiuolaikiniai langai turi atlaikyti dideles apkrovas, būti saugūs (apsauga nuo įsilaužimų) ir patogūs ir lengvi naudoti. Daugelį šių funkcijų atlieka langų mechanizmai. Reikia pastebėti, kad ši sąvoka apima ne tik rankenas ir vyrius. Šiuolaikinių langų mechanizmai – sudėtinga sistema, jungianti savyje dešimtis detalių. Sujungti per visą perimetrą mechanizmų elementai (dar vadinami apkaustų sistema) sukuria uždarą galingą konstrukciją, leidžiančią optimaliai paskirstyti ir kompensuoti varčią veikiančias apkrovas.

Beveik visi medinių langų mechanizmai vežami iš Vokietijos ar Austrijos. Visų gamintojų produkcija patikima, skiriasi tik menkos detalės. Natūralu ir būtina, kad vyriai būtų reguliuojami. Tai tampa aktualu, kai namas laikui praėjus, sėda (deformuojamos langų angos); o ir pačias varčias, jei jų plotis daugiau nei1,3 m (dėl svorio su laiku prasėda), po kurio laiko būtina pareguliuoti.

Gamybinio cecho našumas 17 000 m2/metus. Padalinus abiejų profilių langams gaunasi jog per metus reikia pagaminti 8 500 m2 L1 ir 8 500 m2 L2 profilio langų. Medinių langų gamybos cechas dirba 254 d.d. per metus, 1 pamaina, 8 darbo valandas per pamainą. Įvertinus technologinės linijos paruošimo darbui koeficientą 0,85 ir pamainos išnaudojimo koeficientą 0,96 tikroji pamainos trukmė lygi:

 • Inžinerija Kursiniai darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Eisvis
 • 33 puslapiai (5397 žodžiai)
 • Universitetas
 • Inžinerijos kursiniai darbai
 • Microsoft Word 1137 KB
 • Klijuotos medienos gamybos technologija
  10 - 4 balsai (-ų)
Klijuotos medienos gamybos technologija. (2016 m. Gegužės 29 d.). http://www.mokslobaze.lt/klijuotos-medienos-gamybos-technologija.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:19