Klimato kaitos švelninimo priemonės


Klimato kaita referatas. Referatas klimato kaita. Klimato kaitos svelninimas. Klimato kaitos isvados. Antropogenines priezastys. Klimato šiltėjimo antropogeninės priežastys referatas. Klimato atšilimas referatas. Klimato kontrole referatas. Klimato kaita kursinis. Klimato svelninimo priemones.

Įvadas. Klimato kaitos ir atšilimo priežastys. Gamtinių ir socialinių sektorių jautrumas klimato kaitai. Klimato kaitos švelninimo priemonės. Tarptautinės klimato kaitos švelninimo priemonės. Klimato kaitos prognozės. Išvados. Literatūra.

Dauguma šiltnamio efektą sukeliančių dujų susidaro gamtoje vykstant natūraliems procesams, bet dabar jų ore yra per daug. Degdamas kuras ir pramonės atliekos išskiria anglies dvideginį. Jį sugeria augalai, bet dabar daug medžių iškertama, todėl anglies dvideginio suvartojama daug mažiau. Vandenynų dugne ir įšalo zonoje esančiuose ledo hidratuose yra sukaupti didžiuliai metano – šiltnamio efektą sukeliančių dujų – kiekiai. Bendras tuose angliavandeniliuose esančios anglies kiekis yra vertinamas 10000 gigatonų, dukart daugiau nei yra visame žemėje esančiame organiniame kure ir nepalyginamai daugiau už 750 gigatonų anglies, kuri yra atmosferoje esančiame anglies dvideginyje. Jei lėtai kylanti jūros vandens temperatūra paskatintų milžiniškų metano kiekių iš dugne esančių klodų išsiskyrimą, tai smarkiai sustiprintų šiltnamio efektą ir visuotinis atšilimas dar paspartėtų. Yra ir kitokių nuomonių, teigiančių, kad klimato atšilimas vyksta dėl periodinių svyravimų. Tačiau aišku viena, jog šitokiais tempais besikeičianti temperatūra yra antropogeninės veiklos pasekmė.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • m.
  • 16 puslapių (3751 žodžiai)
  • Renata
  • Klimato kaitos švelninimo priemonės
    10 - 2 balsai (-ų)
Klimato kaitos švelninimo priemonės. (2012 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/klimato-kaitos-svelninimo-priemones.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 14:15
×