Klimato šiltėjimo priežastys


Klimato siltejimo pasekmes. Kaip mazinti klimato siltejima. Klimato darbas per skaidres. Klimato kaita. priezastys ir pasekmes skaidres. Klimato siltejimo problema. Atmosferos siltejimo priezastis.

Įvadas. Klimato šilimo priežastys. Klimato šilimo pasekmės pasauliui bei jo gyventojams. Ką mes galime dar padaryti? Išvados. Literatrūra. Ši tema man yra labai aktuali, nes tikiu tiek mokslininkų darbais, jų hipotezėmis. O kas svarbiausia, ši ekologinė problema liečia juk ne tik lietuvą, visą europą, tačiau ir visą pasaulį. Tai yra juk pasaulinio masto ekologinė problema.

Tačiau šiuo metu itin aktuali tema, labai diskutuotina, sulaukusi įvairiausių nuomonių, problema, kuri liečia mus visus – klimato kaita, jo šiltėjimas.

Taigi klimatas iš tikrųjų šyla, ir netgi nuo 1990 metų yra užfiksuoti 11 karščiausių metų.

Ozonas yra naudingas viršutiniame atmosferos sluoksnyje – tai oro teršalas. Daugiausiai jo susidaro dėl automobilio išmetamųjų dujų.

Tačiau kokios viso to pasekmės būtų visam pasauliui - tiek gamtai, tiek visai žmonijai?

Ledynų tirpimas. Jei pradėtų tirpti ledynai, tuomet gali įvykti dalinė ledynų destrukcija, kai vandenyno lygis trumpam pakiltų iki 5 metrų. Viso to pasekmės būtų katastrofiškos.

Nustos tekėti Golfo srovė. Kai kurie mokslininkai perspėja, kad jei peržengsime tam tikro atšilimo ribą, gali negrįžtamai sutrikti didžiųjų vandenyno srovių tėkmė, ir gali visai nustoti tekėti Golfo srovė, kuri tūkstantmečiais užtikrino šalto ir šilto vandens cirkuliaciją tarp Šiaurės ir Pietų. Tokiu atveju, Europoje klimatas labai atšaltų.

Afrikos žmonių tragedija. Afrika yra labiausiai pažeidžiamas žemynas, nes besikeičiantis klimatas sukels netikėtus padarinius joje: maisto trūkumą, potvynius, ligų protrūkius, kurie dar labiau pablogins padėtį skurdžiausiame pasaulio regione. O be to, labiausiai paplitusi grūdinė kultūra – kviečiai, šiame žemyne iki 2080 metų visiškai išnyks. Teigiama, kad net mūsų amžiuje kritulių kiekis pietų Afrikoje sumažės 60 % žiemą ir 30 % vasarą.

Vandens trūkumas. 1,2 milijardo žmonių visame pasaulyje neturi švaraus geriamo vandens. Jei vidutinė pasaulio temperatūra toliau kils, vandens pritrūks 2,4–3,1 milijardo gyventojų.

Ekosistemos ir biologinės įvairovės. Pagal dabartinius apskaičiavimus maždaug 20–30 % augalų ir gyvūnų rūšių padidės išnykimo grėsmė, jei vidutinė pasaulio temperatūra pakils daugiau kaip 1,5–2,5 laipsnio. Gyvūnai ir augalai nesugeba prisitaikyti prie kintančios temperatūros. Vieno tyrimo duomenimis, iki 2050 metų dėl klimato kaitos gali išnykti du trečdaliai Žemės gyvūnijos ir augalijos rūšių.

Maistas. Pakilus pasaulio temperatūrai 2,5°C, 50 mln. gyventojų iškils bado grėsmė.

Taigi klimato poveikis visame pasaulyje yra akivaizdus ir pamatuojamas. Klimato kaita paveiks gamtą, žmones, beveik visus ekonomikos sektorius ir visuomenės dalis. Klimato kaita tiesiogiai veikia ir verslą, tai pasakytina apie žemės ūkio, miško ūkio, paplūdimių ir slidinėjimo turizmo, sveikatos sektorius. Miškai nukentės nuo sumažėjusio vandens kiekio, audrų, pakilusios temperatūros, didesnių gaisrų ir pagausėjusių ligų, bus vis dažnesni bei galingesni taifūnai, uraganai, sausros, liūtys, potvyniai.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2016 m.
  • 7 puslapiai (2110 žodžiai)
  • Ramune
  • Klimato šiltėjimo priežastys
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Klimato šiltėjimo priežastys. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/klimato-siltejimo-priezastys.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 20 d. 08:04
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo