Klinikinė fizika ir chemija konspektas


Elektromagnetinis laukas , jo sandara , žalojančio veiksmo pasekmė prietaisai skleidžiantis elektromagnetines bangas. Elektros srovės veikimo pobūdis , kaip pasireiškia didžiausias pažeidimas , nuo ko jis priklauso. Kas yra impulsinė srovė , pagal kokius parametrus ji suskirstyta. Kas yra fizikiniai dydžiai ir kokia jų funkcija hercas , impulsas , signalas , voltas. Jėgos impulsas . Ką atspindi žmogaus elektrograma ? Kam ji pritaikoma medicininėje praktikoje. Elektrinio lauko energija ir jos pritaikymas medicinėje praktikoje Elektrinis laukas . Kas yra elektrono pozitronas ? Kuo jis matuojamas Pozitronas. Pasižiūrėti kaip atrodo kompiuterinis tomografas , rentgeno aparatas , gama kamera , linijinis greitintuvas , branduolinis magnetinis rezonansas ir kokia jų funkcija. Rentgeno aparatas. Gama kamera. Linijinis greitintuvas. Magnetinis rezonansas. Kaip matuojama temperatūra , kokiais vienetais išreiškiama , ką T atspindi ? Kokios fizikinės savybės žmogaus ir kt. medžiagų vyksta keičiantis. Kas yra žmogaus arterinis kraujospūdis , kas yra pulsinė banga , koks greitis pulsinės bangos Kraujospūdis . Pulsinė banga. Žmogaus vidinė terpė , kas ją sudaro Vidinė organizmo terpė . Kas vyksta kai savaime garų , dujų ar skysčių molekulės maišosi ? Koks tai procesas. Žmogaus klausa , kokius dažnius fiksuoja žmogaus ausis ? Kuo vertinamas garsas , koks tai matas , kaip įvertinama klausos ja. Kas yra ultragarsas ? Kaip jis veikia Ultragarsas . Archimedo dėsnis . Paskalio dėsnis. Huko dėsnis. Daltono dėsnis. Fizikos dėsniai Archimedo , Paskalio , Huko , susiekiančių indų , Daltono archimedo dėsnis . Huko dėsnis . Bet kurios formos susisiekiančiuose induose vienalyčio nejudančio skysčio lygis yra vienodas.

Kryptingas krūvininkų judėjimas, kurio metu pernešamas elektros krūvis, vadinamas elektros srove. Elektros srovė grandine teka iš teigiamojo elemento poliaus neigiamojo link. Jeigu krūvininkų judėjimo kryptis laikui bėgant nesikeičia, srovė vadinama nuolatine. Kintamąja elektros srove vadinama tokia srovė, kurios stipris ir tekėjimo kryptis periodiškai keičiasi laikui bėgant. Elektros poveikį ir pavojų žmogui lemia trys pagrindiniai veiksniai: kūnu tekančios srovės stipris, tekančios srovės trukmė, kūno vieta, kuria teka srovė.

Voltas (V) – įtampos matavimo vienetas.

6. Elektrinio lauko energija ir jos pritaikymas medicinėje praktikoje?

8. Pasižiūrėti kaip atrodo kompiuterinis tomografas, rentgeno aparatas, gama kamera, linijinis greitintuvas, branduolinis magnetinis rezonansas ir kokia jų funkcija?

Gama kamera – priešingai nei rentgeno tyrimo metu, gama kameroje ligonis nėra spinduliojamas jonizuojančia spinduliuote.

Linijinis greitintuvas- Linijinis greitintuvas (LG) – prietaisas, naudojamas išorinei spindulinei terapijai vėžiu sergantiems asmenims. Spindulinės terapijos tikslas – apšvitinti pirminį naviką ir sritines metastazių zonas.

9. Kaip matuojama temperatūra, kokiais vienetais išreiškiama, ką T atspindi? Kokios fizikinės savybės žmogaus ir kt. medžiagų vyksta keičiantis T?

Temperatūra matuojama termometru. Išreiškiama Celsijumi.

10. Kas yra žmogaus arterinis kraujospūdis, kas yra pulsinė banga, koks greitis pulsinės bangos?

Pulsinė banga – Greičio norma: Kylančioji Aorta 4-5 m/s , Pilvinė Aorta 5-6 m/s, Šlauninė arterija. 8-9 m/s .

12. Kas vyksta kai savaime garų, dujų ar skysčių molekulės maišosi? Koks tai procesas?

13. Žmogaus klausa, kokius dažnius fiksuoja žmogaus ausis? Kuo vertinamas garsas, koks tai matas, kaip įvertinama klausos f-ja?

15. Fizikos dėsniai; Archimedo, Paskalio, Huko, susiekiančių indų, Daltono?

Daltono atominę teoriją apibendrina šie teiginiai:Kiekvienas elementas yra sudarytas iš mažų dalelių – atomų. Atomai yra nematomi, jų negalima sukurti ar sunaikinti.Visi kiekvieno to pačio elemento atomai yra vienodi visais atžvilgiais.Vieno elemento atomai skiriasi nuo kito elemento atomų.Vieno elemento atomai gali jungtis su kitų elementų atomais, dažniausiai santykiais, kurie yra maži natūriniai skaičiai, taip susidaro cheminiai junginiai.

20. Kuo skiriasi monosacharidas, polisacharidas, oligosacharidas? Žinoti po 1 pvz. Angliavandeniai (karbohidratai, sacharidai, cukrai).Gamtoje egzistuoja monomerų ar polimerų pavidalu, pagal hidrolizės r-ją skirtomi į 2 grupes:

Mono-sacharidai (monozės, paprastieji AV) – neskyla į mažesnius (pvz. gliukozė)

Oligo-sacharidai (2 -10 monosacharidų) (pvz. laktozė, maltozė, sacharozė)

Poli-sacharidai (-00 - -000 molekulių) (pvz. celiuliozė, chitinas, glikogenas)

Tirpūs riebaluose: A- retinolis, D – kalciferolis, E- tokoferolis, K- filochinonas.

27. Pasikartoti hormonus hipofizės, skydliaukės ir kt., jų pagrindines funkcijas. Priekinės hipofizės dalies į kraują išskiriami hormonai:

  • Fizika Konspektas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (2667 žodžiai)
  • Simona
  • Klinikinė fizika ir chemija konspektas
    10 - 2 balsai (-ų)
Klinikinė fizika ir chemija konspektas. (2015 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/klinikine-fizika-ir-chemija-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 10:06
×