Klinikinio kraujospūdžio išmatavimo metodo fiziniai pagrindai


Spaudimo lentele. Kraujo spaudimo lentele. Kraujospudzio matavimo lentele. Korotkovo metodas. Korotkovo garsai. Kraujospūdis lentelė. Diastolinis kraujospūdis. Pulsinį kraujospūdis. Kraujospudzio matavimo metodas skaiciavimas. Kraujospudžio registravimo lentelė.

Darbo tikslai ir uždaviniai. Darbo užduotis. Kraujospūdžio matavimas. Kraujo spaudimo skaičiavimai ir matavimai. Ugnė maldžiūtė. Mantas paškevičius. Svajūnas vievesis. Kraujo spaudimų matavimų ir skaičiavimų vidurkiai. Išvada. Darbo tikslas: susipažinti su hemodinamikos dėsniais, išmokti išmatuoti arterinį kraujospūdį (sistolinį ir diastolinį) pagal charakteringus garsus (tonus). Darbo užduotis: pamatuoti trijų studentų kraujo spaudimą pagal n. Korotkovo pasiūlitą auskultacinį metodą ir užpildyti lentelę. Suskaičiuoti pulsinį ir vidutinį spaudimą.

Darbo autorius.

Kt- 02 gr. Studentas.

Susipažinti su hemodinamikos dėsniais, išmokti išmatuoti arteripamatuoti trijų studentų kraujo spaudimą pagal n. Suskaičiuoti pulsinį irširdies kraujagyslių sistema yra viena iš tobuliausių žmogaus organizmo sistemų. Jos struktūros ir funkcijos tobulumas charakterizuoja jos svarbą žmogaus gyvenime - visus organus ir audinius aprūpinti maitinimu ir deguonimi.

Arterinį spaudimą matuoja širdies kraujagyslių sistemos įvertinti tiek sveikiems žmo1) tiesiogiai (invaziniu būdu) matuojant, adata arba kaniulė, sujungta su manometru, įvedama į arteriją. Šis būdas pagrinde naudojamas karnuodugniau panagrinėsime 1905m. N. Korotkovo pasiūlytą auskultacinį metodą. Matavimui naudojamas sfigmomanometras.

Sfigmomanometras susideda iš gyvsidabrinio arba spyruoklinio manometro, guminėmis žarnelėmis sujungto su manžete ir gumine kriauše orui paduoti. Kriaušėje, žarnelės atsisišakojimo vietoje yra ventilis, leidžiantis reguliuoti oro padavimą į manometrą ir manžetę, ir išlaikyti juose norimą spaudimo lygį.

Spaudimas paprastai matuojamas žasto arterijoje. Tam, tiriamajam ant apnuoginto žasto uždedama ir pritvirtinama manžetė, kuri turi prigulti taip glotniai, kad tarp jos ir odos tepralįstu tik vienas pirštas. Manžetės kraštas su įvesta gumine žarnele turi būti nukreiptas žemyn ir būti 2-3cm aukščiau alkūnės duobutės. Pritvirtinus manžetę tiriamasis patogiai paguldo ranką delnu į viršų; rankos raumenys turi būti atpalaiduoti. Alkūnės sulenkime, pagal pulsaciją surandame žasto arteriją, pridedame prie jos fonendoskopą, uždarome sfigmomanometrą ir kriaušės pagalba paduodame orą į manžetę ir manometrą. Oro slėgio lygis manžetėje apspaudžiančioje arteriją atitinka gyvsidabrio lygį prietaiso skalėje. Oras paduodamas į manžetę tol, kol spaudimas joje apytikriai 30 mm neviršija lygio, kuriam esant nebsistolinį - a. S. Širdies sistolės metu, kai spaudimas pasiekia aukščiausią per visą širdies ciklą reikšmę. Normalus žmogaus sistolinis kraujospūdis yra 110 – 140 mm gyv. St.

Diastolinį - a. S širdies diastolės pabaigoje, kai spaudimas pasiekia žemiausią per visą širdies ciklą reikšmę. Normalus žmogaus diastolinis kraujospūdis yra 70 – 90 mm gyv. St.

Pulsinį - skirtumas tarp sistolinio ir diastolinio spaudimo. A. S norma - 30-60 mm gyvsidabrio stulpelio.

  • Microsoft Word 47 KB
  • 2012 m.
  • 11 puslapių (1067 žodžiai)
  • Kolegija
  • Zigmas
  • Klinikinio kraujospūdžio išmatavimo metodo fiziniai pagrindai
    10 - 1 balsai (-ų)
Klinikinio kraujospūdžio išmatavimo metodo fiziniai pagrindai. (2011 m. Birželio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/klinikinio-kraujospudzio-ismatavimo-metodo-fiziniai-pagrindai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 08 d. 15:17
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo