Klonavimas ir kamieninės ląstelės Pasaulio šalių teisinė patirtis bei etinės problemos


Įvadas. Klonavimas ir kamieninės ląstelės. Klonavimas ir jo rūšys. Pirmasis klonuotas žinduolis. Kamieninės ląstelės. Žmogaus klonavimas ir teisė. Žmogaus klonavimas ir etika. Išvados. Literatūra.

Kadangi ši tema labai aktuali mūsų visuomenėje, todėl pasirinkau plačiau supažindinti su ja ir savo bendramokslius. Mano darbo tikslas - supažindinti Jus su tema klonavimas ir kamieninės ląstelės. Pasaulio šalių teisinė patirtis bei etinės problemos.

Literatūroje klonavimas apibrėžiamas kaip dirbtinis egzistuojančio ar egzistavusio organizmo genetiškai identiškos kopijos sukūrimas. Klonuota individo kopija paprastai yra vadinama klonu. Klonavimas vyksta, kai organizmai, pavyzdžiui, bakterijos, vabzdžiai ar augalai, dauginasi nelytiškai. Klonavimas yra procesas, kurio metu sukuriama genetiškai tiksli gyvo organizmo kopija. Nagrinėjant šią temą svarbu yra paminėti ir tai, kam reikalingas yra klonavimas. O reikalinga:

Organų bei audinių transplantacijai. Tai padėtų daugeliui ligų gydyti tokių kaip išsėtinė sklerozė ar alzheimeris.

Mirusiųjų prikėlimas. Tai gali būti išnykusių gyvūnų rūšių prikėlimas arba mirus vaikui gali būti sukuriama jo kopija ir pagimdomas toks pat vaikas (Morral. N. et al., 2013).

Pirmasis ir puikiai žinomas visame pasaulyje 1996 liepos 5 d. klonuotas žinduolis buvo avis Doli - angl. Dolly. Ji buvo klonuota Roslino institute, Škotijoje ir kur, sulaukusi 6 metų amžiaus, mirė. Ji 2003 vasario 14 d. buvo užmigdyta. Apie sėkmingą jos klonavimą buvo paskelbta tik 1997 m. vasario 22 d.

Virkštelės ir placentos kraujo kamieninės ląstelės - žemiau pateiktos nuotraukoje.

Suaugusio organizmo kamieninės ląstelės (Peter C. et al., 2010).

Kiekvienas žmogus teisę supranta skirtingai. Vienam tai – jo padėtis visuomenėje, teisės bei pareigos, kiti teisę sieja su visuomenėje galiojančiais įstatymais, o tertiems teisė – tai apsauga nuo nusikalstamų kėslų. Teisės teorija yra visuomenės mokslas apie teisės atsiradimo, jos raidos ir veikimo dėsningumus, valstybės ir teisės tipus, jų turinį ir funkcijas. Nors valstybė ir teisė yra skirtingi visuomenės reiškiniai, jos yra labai glaudžiai susijusios tarpusavyje istoriškai, nes negali būti valstybės be teisės kaip ir teisės be valstybės. Teisė suprantama kaip tvarka visuomenėje, o valstybė nustato ir palaiko šią tvarką. Teisės normomis valstybė užtikrina tvarką ir valdžią. Kita vertus, teisės normos apibrėžia ir nustato valstybės veiklos ir įgaliojimų ribas (Čiočys p., 2002).

  • Medicina Referatas
  • Microsoft Word 224 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1885 žodžiai)
  • Universitetas
  • Monika
  • Klonavimas ir kamieninės ląstelės Pasaulio šalių teisinė patirtis bei etinės problemos
    10 - 6 balsai (-ų)
Klonavimas ir kamieninės ląstelės Pasaulio šalių teisinė patirtis bei etinės problemos. (2015 m. Gruodžio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/klonavimas-ir-kamienines-lasteles-pasaulio-saliu-teisine-patirtis-bei-etines-problemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 14:51
×