Knyga ir aš


Turinys. Įvadas. Kodėl paaugliai vis mažiau skaito? Ar skaityti verta. Džekas keruakas „kelyje? Išvada. Naudota literatūra. Knygos yra didžiulis turtas, skaitant jas mes visada galime sužinoti kažką naujo, dar visai negirdėto. Perskaičiuos lyg trumpam pasikeičia pasaulio suvokimas, susirandame naujų pomėgių. Tačiau ilgainiui tai pasimiršta, nes perskaitome vis daugiau istorijų. Nuo pat mažens knygos man teikia malonumą ir tai niekada nebuvo pareiga. Šaunu tai, kad knyga nesuteikia jokių materialinių rezultatų, o tiesiog papildome save, juk kuo daugiau žmogus skaito, tuo daugiau žino. Neveltui yra sakoma: „knyga – tai indas, kuris mus papildo, bet pats netuštėja. “. Dabar knygos, manau, mums padeda gyventi. Šiuolaikinis gyvenimo tempas vis greitėja ir mes vis kažkur skubame, todėl knygos tapo atsipalaidavimo būdu. Skaitymas mums suteikia didelę laisvę.

Kelionės romanas jau pačia savo esme teikia puikią galimybę atskleisti įvairiausioms gyvenimo pusėms. Ir nors „Kelyje“ herojai apvažinėja kone visą Ameriką, mes matom tik herojus, bet nematom Amerikos. Ir visi veikėjai yra vieno tipo. Autorius nei pakyla virš jų, nei stovi nuošaly – jis viename lygyje su jais, susiliejęs su jais. Jis rašo apie bitnikus bitniko akimis.

Ši knyga – visiems mėgstantiems keliauti autostopu, bastytis po platųjį pasaulį, propaguojantiems laisvą, neprisirišant prie daiktų, gyvenimą arba tiesiog žmonėms, kurie mėgsta pasvajoti apie tokias keliones.

Šiuolaikinis jaunimas dažnai neįvertina knygų teikiamos naudos. Jie per daug užsiėmę arba mano, kad knygų skaitymas yra nuobodus laiko praleidimo būdas. Tačiau yra daug priežasčių, kodėl verta skaityti.

Kad paaugliai tai suprastų, meilė knygoms turi būti ugdoma nuo pat mažens. Mokytojai mokyklose neturėtų skaitymo paversti prievole – reikia ir viskas. Jie turėtų stengtis parodyti knygą kaip patrauklų ir įdomų užsiėmimą.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • 8 puslapiai (790 žodžiai)
  • Mokykla
  • Emileesss
  • Knyga ir aš
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Knyga ir aš. (2011 m. Sausio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/knyga-ir-as.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 04:51
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo