Knygos „Alchemikas“ refleksija


Knygos „Alchemikas“ refleksija.


Knyga “Alchemikas” yra brazilų autoriaus Paulo Coelho romanas, pirmą kartą išleistas 1988 m. Knyga išpopuliarėjo ir buvo išversta į daug skirtingų kalbų. Knygos prologas prasideda mistiškai trumpos vienos istorijos pasakojimu. Istorija buvo apie vyrą vardu Narciza, kuris ateidavo prie ežero žiūrėti į savo atspindi ir viena diena jame nuskendo. Dėl jo mirties verkė laukės ir ežeras. Ežeras verkė ne todėl, kad Narcizas mirė, o todėl, nes Narcizo akyse matydavo save. Narcizais yra vadinami tokie žmonės, kurie yra savimylos ir galvojantys tik apie save, ir savo gerove, kitų bėdos ar problemos jiem nerūpi. Pagal pasakojimą Ežeras irgi yra, kaip Narcizas, nes ežeras liūdi ne dėl Narcizo mirties, o todėl, kad nebematys savęs jo akyse. Ežeras net nematė, kaip atrodė narcizas, nors ir buvo priešais jį.

Pirmoje knygos dalyje yra pasakojama apie piemenį, kuris tėvų noru mokėsi kunigu seminarijoje, bet mokslų nebaigė. Jis metė mokslus, nes jo troškimas keliauti ir pamatyti pasauli nugalėjo. Todėl jaunuolis tampa piemeniu. Jaunuolis galvoja, kad ganydamas avis iš vienos vietos į kitą jis išpildo savo troškimus keliauti ir, kad avys yra jo pašaukimas. Jis bando padaryti įspūdį audinių pirklio dukteriai pasakodamas istorijas iš knygų. Taip atrodė, kad piemuo turi viską, ko nori ir gyvena nerūpestinga gyvenimą, tačiau vieną kartą piemuo susapnuoja pranašišką sapną, kuris pasikartojo 2 kartus. Tada vaikinas susirandą seną moterį – čigonę, kuri jam padeda atskleisti jo sapno reikšmę, kad piemuo Egipte prie piramidžių ras savąjį lobį. Piemuo į jos žodžius numoja ranka, nes jis nežino ar tai tiesa ir bijo jei tai melas viską prarasti ką dabar turi.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1600 žodžiai)
  • Kolegija
  • Renata
  • Knygos „Alchemikas“ refleksija
    10 - 3 balsai (-ų)
Knygos „Alchemikas“ refleksija. (2020 m. Gegužės 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygos-alchemikas-refleksija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 17:56
×
111 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo