Knygos istorija projektas


Knygos istorija. Seniausias būdas perduoti žinias ir pasakojimus – žodinis. Papirusas. Išrastas egiptiečių daugiau kaip prieš 5000 metų. Papiruse užrašytos eilės. Knyga vertesnė už puošnų antkapį ir mūro sieną. Pergamentas. Pergamo miesto gyventojai. Taip aš atrodžiau. Popierius. XI a. iš Kinijos į Europą atkeliavo popieriaus gamybos paslaptys. Surenkamas raidynas. XV a Johanas Gutenbergas pagamino surenkamą raidyną- vieną didžiausių žmonijos stebuklų. Spaustuvės. Vieną kartą iš mažų raidžių surinkus tekstą. Elektroninė knyga. Elektroninės - tai. Seniausia lietuviška knyga. Martyno Mažvydo „Katekizmusa prasti žadei. Brangiausia pasaulyje spausdinta knyga parduota už įspūdingą sumą Pirmoji knyga. Pradinė knygos kaina. Leonardo da Vinci 72 puslapių traktatas „Lesterio kodeksas” (Codex Leicester). Didžiausia knyga. X68,5x2,5 cm dydžio Džono Džeimso Audubono (John James Audubon) knyga „Amerikos paukščiai“. Mano biblioteka. Knygų mylėtojas paprastai vadinamas bibliofilu, knygų kolekcija – biblioteka.


Išrastas egiptiečių daugiau kaip prieš 5000 metų , kurį gamino iš švendrės juostelių. Jis buvo trapus, jo nebuvo galima lankstyti, todėl sukdavo į ritinius. Jis buvo naudojamas ne tik knygų leidimui, bet ir susirašinėjimui, teisiniams dokumentams. Parduotuvėje parduodami papirusai yra išauginti Egipto laukuose ir apdoroti Egipto gamyklose, taikant senovės egiptiečių naudotus metodus. Jie turi tokias pačias chemines ir fizines savybes kaip ir senovės papirusai. Papirusus galima vynioti, jie ilgaamžiai. Parduotuvėje rasite didelį pasirinkimą papirusų, kuriuose atsispindi senovės egiptiečių istorija, kultūra, religija, papročiai tradicijos bei gyvenimo būdas.  Papirusų kainos:19x25 cm – 10 € 20x30 cm – 12 € 70x90 cm – 52 €.

Knyga vertesnė už puošnų antkapį ir mūro sieną. Reikalingesnė už namą. Vertesnė nei rūmai, nei šventyklų paminklai. Tai, kas knygose parašyta, pastato namus ir piramides. Apie 1500 iki Kr.

Pergamo miesto gyventojai išrado naują medžiagą iš specialiai padirbtos jaunų gyvulių odos ir pavadino pergamentu .Tai buvo labai patvari medžiaga. Ilgainiui ją ėmė lankstyti ir siūti iš jos sąsiuvinius. Susiuvus kelis sąsiuvinius ir pritvirtinus medinius arba storos odos viršelius atsirado dabartinės knygos prosenelė.

XI a.

  • MS PowerPoint 343 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (656 žodžiai)
  • Mokykla
  • Jana
  • Knygos istorija projektas
    10 - 1 balsai (-ų)
Knygos istorija projektas. (2018 m. Lapkričio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygos-istorija-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 11:57
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo