Knygos istorija


Rankraštinės knygos iliustracija. Knyga istorija referatas. Knygos raida.

Įvadas. Rašto atsiradimas ir raida. Knygų puošyba. Šriftas. Nskhclkhlksjhllsfmkdsnvl. Nkljklnklnlknl. Knklnnknlknl. Išvados. Literatūra.

Knygos menas atsirado beveik kartu su pačia knyga ir visą laiką vystėsi. Tarkim iliustracija, raštas ar kitokie knygos pagražinimai suteikia jai estetinį vaizdą bei materializuoja rašytojo dvasinį pasaulį. Raštas, jei knyga yra rankraštinė, ir šriftas, jei ji yra spausdinta yra regimoji žodinės informacijos pateikimo priemonė. Mokslininkai ir dailininkai visame pasaulyje nepaliauja tyrinėti knygos raidą, atrasdami vis naujų knygų leidybos bei apipavidalinimo priemonių. Rankraštinės viduramžių knygos, pirmieji spausdintiniai leidiniai yra kultūros palikimas, kurį tyrinėjant dailininkai atranda seniai pamirštų būdų tobulai knygai sukurti. Jais remiantis nuolat tobulinamos spaudinio gimimo procesas, iliustracijų kokybė, estetinė išvaizda. Kiekvienam menininkui, imančiam materializuoti rašytojo mintis, visų pirma kyla teksto interpretavimo uždavinys. Dailininkui atsiveria daugybė įvairiausių galimybių sustiprinti rašytojo išsakytas mintis. Žinodamas įvairių medžiagų savybes, menininkas knygai apipavidalinti išsirenka tokį apipavidalinimo metodą, kuriuo geriausiai galėtų atskleisti kūrinio pagrindinę mintį. Grafikos kūriniai gali būti kuriami įvairiomis priemonėmis: pieštuku, plunksna, anglimi, sangvinu. Piešinio veidrodinio atspindžio vaizdas gali būti raižomas peiliu, raižikliu, kaltu, graviravimo adata medinėse ar metalinėse plokštėse, nuo kurių atspaudžiami grafiški atvaizdai. Nuo to, kokia technika bus pasirinkta iliustruoti vieną ar kitą knygą, priklausys ir bendra knygos architektonika bei nuotaika, kurią iliustracijos ar puošybos elementai sukurs skaitytojui. Grafikos teoretikai ne viename straipsnyje teigia, jog subjektyvi, laisva ir lanksti grafikos meno kalba labiausiai artima žodžio menui. Grafika sugeba perteikti ne tik visus minties ir jausmo atspalvius, bet ir metaforų kalbą. Itin svarbi knygos dalis – iliustracija. Labai svarbu, kaip ji yra išdėstyta knygoje. Iliustracijas galima traktuoti kaip savarankiškus meno kūrinius, plastiniais vaizdais perteikiančius teksto dvasią ir esmę, vis dėlto geriausiai jų meninė vertė atskleidžia konkrečiose knygose. Taigi, tekstų puošyba, iliustracija rankraštinėse bei spausdintose knygose yra labai svarbus meninis elementas, atskleidžiantis ar net papildantis autoriaus parašytas mintis, jausmus ir emocijas.

  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 15 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1460 žodžiai)
  • Sandra
  • Knygos istorija
    10 - 3 balsai (-ų)
Knygos istorija. (2013 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygos-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 23:43
×