Knygos pristatymas Gražiausios arabų pasakos


„Gražiausios arabų pasakos“. Knygoje daug pasakų, kurios pasakoja apie Rytų šalių tradicijas. „Pasaka apie pasakas“. Kartą gyveno geraširdis. Pagrindiniai veikėjai. Sultonas Šachrijaras ir pasakotoja Šachrazada. „Pasaka apie skraidantį arklį“. Kartą Persų karalystėje gyveno galingas karalius. Princas Firuzas, indų išminčius, Bengalijos princesė. Pagrindinio veikėjo paveisklas. „Devynios aukso statulos“. Kartą Basros mieste gyveno išmintingas sultonas. Pagrindinio veikėjo paveikslas. Zeinas labai panoro surasti devintąją aukso statulą.

Kartą gyveno geraširdis sultonas. Jis turėjo labai gražią žmoną, bei su ja laimingai gyveno. Kartą viena rūmų princesė įsimylėjo sultoną ir pradėjo pavydėti jo žmonai. Princesė įpylė jai į gėrimą stiprių nuodų, o išgėrusi gėrimą, sultono žmona iškart mirė. Kai paaiškėjo žudikė, Šachrijaras nubaudė ją žiauria mirtimi. Sultonas kasdien liepdavo atvesti naują žmoną, vėliau ją nužudydavo. Kartą atėjo Šachrazada, kuri pasakojo neįtikėtinas istorijas. Sultonas toliau norėdavo išgirsti istorijos pabaigą, tad Šachrazados nenužudė. Taip ir atsirado pasakos „Tūkstantis ir viena naktis“.

Šachrazada yra nuostabi įvairių išgalvotų istorijų pasakotoja. Ji buvo gudri ir sugebėjo išlikti gyva bei pragyventi su sultonu visą likusį savo gyvenimą.

Firuzas – be galo drąsus, ištvermingas princas.

  • Lietuvių kalba Skaidrės
  • MS PowerPoint 1430 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (311 žodžiai)
  • Gabija
  • Knygos pristatymas Gražiausios arabų pasakos
    10 - 10 balsai (-ų)
Knygos pristatymas Gražiausios arabų pasakos. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygos-pristatymas-graziausios-arabu-pasakos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 21:05
×