Knygos „Psichologinės krizės ir jų įveikimas“ recenzija


Autoriaus bei knygos pristatymas. Knygos turinio referavimas. Knygos privalumai bei trūkumai. Kokiems žmonėms būtų pravartu paskaityti šią knygą.


Ši knyga yra neilgas praktinis vadovas tiems, kas dirba ar ketina dirbti krizių bei savižudybės prevencijos srityje arba tiesiog nori gebėti padėti žmonėms, patyrusiems krizę, bandžiusiems nusižudyti arba nusižudžiusiųjų artimiesiems. Knygoje gausu ne tik teorinių žinių, tačiau ir praktinių patarimų, bendravimo frazių, intervencijos modelių.

Knygos autorė turi didelį žinių bagažą, ji buvo Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos įkūrėja ir pirmoji prezidentė.

Pats praktinis vadovas/ knyga, buvo parašyta, nes Lietuva, kaip žinoma, yra pirmaujanti valstybė, kurioje nusižudo daugiausiai žmonių (per metus, beveik 1000 žmonių). Pasaulyje yra daug sričių, kurios tiria suicidologiją (sociologija, kriminologija, psichologija ir kitos), dėl to yra nemažai teorinės medžiagos šia tema, bet iki šiol nebuvo apibendrintų žinių, krizių ir savižudybės tema, lietuvių kalba. Dėl šio priežasties, knyga buvo išleista 2003 metais.

Knygos turinio referavimas. Knygos turinys atrodo taip: krizės, psichologinės krizės, savižudybės, krizių intervencija, krizių intervencijos metodai, postvencija, organizaciniai krizių ir savižudybių prevencijos aspektai, literatūra bei priedai.

Šis praktinis vadovas tikrai išsamiai žvelgia į psichologines krizes bei savižudybę ir intervencijos metodus. Pavyzdžiui, skyriuje apie psichologines krizes yra pateikiami galimi apibrėžimai, kalbama kokie yra pagrindiniai psichologinės krizės bruožai (nors krizė dažnai yra labai individuali, tačiau yra tam tikrų bruožų, kurie daugiau ar mažiau yra bendri visiems krizę išgyvenantiems žmonėms), nurodoma krizių klasifikacija ir taip pat rašoma, apie psichologinių krizių fazes.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (975 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Knygos „Psichologinės krizės ir jų įveikimas“ recenzija
    10 - 2 balsai (-ų)
Knygos „Psichologinės krizės ir jų įveikimas“ recenzija. (2016 m. Lapkričio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/knygos-psichologines-krizes-ir-ju-iveikimas-recenzija.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 28 d. 09:31
×
103 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo